7 let, 12 mesecev

Anamarija Lampič Anamarija Lampič smučarski tek

Sobota, 14. 3. 2015, 19.56

Lampičevi druga zmaga v dveh dneh

Slovenska smučarska tekačica Anamarija Lampič je na finalu celinskega pokala v Chamonixu zmagala med mladinkami do 20 let v prostem slogu na pet kilometrov.

Lampičeva je tako še drugi dan zaporedoma slavila v Franciji in bo v nedeljo 10-kilometrsko zasledovanje začela s 35 sekundami prednosti pred Švicarko Lydio Hiernickel.

Anita Klemenčič je bila danes 11., Manca Slabanja pa 15. V petek drugouvrščeni mladinec Miha Šimenc je danes na 10 km osvojil 11. mesto, Lovro Malnar pa 36. mesto. Pri članicah je Nika Razinger osvojila 22. mesto na tej razdalji.