14.48

Anamarija Lampič Anamarija Lampič

Sreda, 22. 2. 2012, 14.48

Lampičeva za las ob kolajno

Anamarija Lampič se je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Turčiji izkazala tudi v teku na 5 km klasično. Vse kolajne so odšle v Rusijo, Slovenka je bronasto zgrešila za 1,4 sekunde.

Anamarija Lampič se je na mladinskem svetovnem prvenstvu izkazala tudi v teku na 5 km klasično. Zasedla je peto mesto med 70 uvrščenimi tekačicami in le za 1,4 sekunde zgrešila bronasto kolajno. Nika Razinger je bila šest, Anja Eržen osma in Lea Einfalt 13. Medalje so osvojile Rusinje Natalija Žukova, Jelena Soboleva in Jelena Serohvostova. ''Kolajna se nam vztrajno izmika. Anamarija je bila blizu, čeprav je tudi 1,4 sekunde na takšnih tekmah včasih veliko,'' je po tekmi mladink povedal vodja slovenske ekipe Marko Gracer. ''Dekleta so se znova izkazala in tudi dosežki naših mladincev so dobri, je Kranjskogorec pohvalil tudi tri mladince. Mark Klinar je bil namreč 25. med 92 uvrščenimi tekmovalci, Rok Tršan je zasedel 32., Matjaž Gorjanc pa 45. mesto. Vsi slovenski tekmovalci in tekmovalke so imeli v stabilnih vremenskih razmerah med 10 in 15 stopinjami Celzija pod ničlo izvrstne smuči. Zmagal Sergej Ustjugov pred rojakom Ermilom Vokujevom, tretji pa je bil Norvežan Sindre Martin Bjørnestad.

V četrtek bodo tekačice do 23 let tekmovale na 10 km klasično, tekači do 23 let pa na 15 km klasično.