Alenka Čebašek smučarski tek Therese Johaug

Nedelja, 16. 12. 2018, 10.43

Johaugovi desetkilometrska tekma v Davosu, Čebaškova 17.

Alenka Čebašek | Alenka Čebašek je osvojila 17. mesto. | Foto Sportida

Alenka Čebašek je osvojila 17. mesto.

Norveška smučarska tekačica Therese Johaug je zmagovalka desetkilometrske tekme v prosti tehniki za točke svetovnega pokala v Davosu. Vodilna v skupnem seštevku je za 12,1 sekunde premagala rojakinjo Ingvild Flugstad Oestberg na drugem mestu in za 19,2 sekunde Finko Kristo Parmakoski na tretjem. Na 17. mestu je končala Alenka Čebašek.

Čebaškova je zaostala 1:41,3 minute.

Eva Urevc je na 42. mestu zaostala 2:26,2 minute. Anamarija Lampič je z zaostankom 3:00,4 osvojila 52. mesto.

Čebaškova je bila celotno tekmo na dobri poti. Ves čas je tekla med 12. in 15. mestom, tudi v cilj je prišla kot 15., do konca sta jo prehiteli še dve tekmovalki.

"S tekmo sem zadovoljna. Želela sem si točk. Danes so odločale sekunde. Ni mi veliko zmanjkalo za prvo petnajsterico. Bila je težka tekma. Na koncu sem malo izgubila. Sekunde bodo prišle tudi v moj prid," je uvodoma povedala Čebaškova in dodala: "Dobro sem začela, smuči so dobro drsele. Prvi krog sem lovila Rusinjo, ki je startala pred mano, dokaj sem se ji približala. Drugi krog mi je ušla. Vmes sem imela Finko, ki sem jo imela za primerjavo. Šla sem svoj ritem. Začela sem dokaj hitro, tukaj ne smeš na začetku preveč izgubljati, ker težko pridobiš nazaj izgubljene sekunde."

Šimenc na repu lestvice uvrščenih

V moški konkurenci je slavil ruski smučarski tekač Jevgenij Belov, ki je v Davosu pritekel do svoje prve posamične zmage. Najboljši je bil na 15-kilometrski tekmi v prosti tehniki. Drugi je bil Francoz Maurice Manificat, ki je zaostal 0,9 sekunde. Tretje mesto je osvojil Norvežan Martin Johnsrud Sundby z zaostankom 4,5 sekunde.

Edini Slovenec na tekmi Miha Šimenc je zaostal 3:56,4 minute in osvojil 93. mesto med 100 nastopajočimi.