Četrtek, 22. 3. 2018, 16.25

Tjumen, šprint (moški)

Fourcadu nova zmaga, Fak odpovedal v teku

Martin Fourcade | Foto Sportida

Francoz Martin Fourcade je dosegel novo zmago v biatlonskem svetovnem pokalu, že osmo v sezoni in na sprintu v ruskem Tjumenu naredil odločilni korak k sedmi zmagi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Njegova prednost pred Norvežanom Johannesom Thingnesopm Boejem, ki je bil 14., pred zadnjima tekmama v sezoni zdaj znaša že 82 točk.

Fourcadu slavje lahko prepreči le še bolezen. Z najboljšim izhodiščem se mu nova visoka uvrstitev obeta v sobotnem zasledovanju in potrditev novega velikega kristalnega globusa, zanesljive pa so tudi točke na nedeljski sklepni tekmi s skupinskim startom. Danes pa je Francoz osvojil novo lovoriko, saj je v sprinterskem seštevku s prvega mesta izrinil Boeja in osvojil prvo mesto tudi v posebnem sprinterskem seštevku.

Zadel vse, a izgubil v teku

Slovenci so na prvi sibirski tekmi zaostajali v smučini. Po pričakovanjih je bil najboljši Jakov Fak, ki pa brezhibnemu streljanju ni uspel dodati dobrega teka in z zaostankom 1:31 minute je zasedel zanj skromno 19. mesto. V skupnem seštevku je Fak ubranil peto mesto.

Nove točke za Dovžana

Okrnjeno konkurenco, zaradi bojkota ruskih tekem in tamkajšnje dopinške afere so manjkali Američani, Kanadčani, Ukrajinci, Čehi ter posamezniki kot Slovenec Klemen Bauer in Šved Sebastian Samuelsson, je za nove točke svetovnega pokala izkoristil Miha Dovžan. Z desetimi zadetimi streli je zaostal 2:10 minute in bil 34.

Uvrstitvi Mitje Drinovca in Lenarta Oblaka pa nazorno kažeta težave v slovenski reprezentanci. Prvi je zgrešil enkrat, a bil vsega 56., zaradi odsotnosti tekmecev pa si je priboril vsaj še sobotni nastop. Lenart Oblak je moral v kazenski krog trikrat, 79. mesto med 84 tekmovalci in zaostanek 1:46 minute za 60. mestom, ki vodi na zasledovanje, pa je skromen izplen slovenskega olimpijca, ki je končal sezono.

V petek bo v Tjumenu ženski sprint s Urško Poje in Polono Klemenčič, zanimivo pa bo predvsem v boju za skupno zmago v svetovnem pokalu za katero se borita Slovakinja Anastazija Kuzmina in Finka Kaisa Mäkäräinen.