15.08

biatlon Pokljuka Jakov Fak Jakov Fak Teja Gregorin

Nedelja, 20. 9. 2015, 15.08

Fak in Gregorinova najboljša tudi v skupinskem štartu

Biatlonci so na Pokljuki opravili še poletno državno prvenstvo v skupinskem štartu. Tako kot v soboto na šprintu sta se zmag veselila Jakov Fak v moški in Teja Gregorin v ženski konkurenci.

Fak je bil vnovič daleč pred slovensko konkurenco. Miha Dovžan je kljub temu, da je bil na strelišču za zadetek uspešnejši od Faka, ki je moral v kazenski krog štirikrat, za prvim mestom zaostal za dobri dve minuti in pol. Mitja Drinovec na tretjem mestu je bil na 14-kilometrski preizkušnji od zmage oddaljen 3:50 minute.

V ženski konkurenci na 12-kilometrski tekmi je Gregorinova zgrešila le zadnji 20. strel in za 1:48 minute ugnala Anjo Eržen. Andreja Mali na tekmi ni nastopila.

V mladinski konkurenci sta bila najboljša Nace Žnidaršič in Urška Poje.