27. 7. 2008,
21.49

Nedelja, 27. 7. 2008, 21.49

V uri in pol do lovorike v Torontu

Španski teniški igralec Rafael Nadal je brez težav v žep spravil še eno turnirsko lovoriko. V finalu mastersa v Torontu je namreč premagal Nemca Nicolasa Kieferja.

Številka dve svetovnega tenisa je za zmago v dveh nizih potrebovala slabo uri in pol. S tem je Nadal osvojil že svojo 30. turnirsko zmago, medtem ko Kiefer turnirja ni osvojil vse od leta 2000. To je bila hkrati tudi 29. zaporedna zmaga španskega zvezdnika, zmagovalca letošnjih turnirjev za grand slam v Parizu in Wimbledonu, obenem pa se bo Nadal na najnovejši svetovni lestvici najboljših igralcev povsem približal vrsto let prvouvrščenemu Švicarju Rogerju Federeju. Od ponedeljka naprej ju bosta na lestvici ATP ločila vsega 300 točk.

V Torontu je sicer nastopil tudi Federer, a je potem, ko je bil v prvem krogu prost, izgubil že v drugem krogu. Premagal ga je francoski igralec Gilles Simon.