2 meseca

Teniški globus, 2. marec

De Minaur bo branil zmago v Acapulcu, Humbert zmagovalec Dubaja

Alex De Minaur | Foto Reuters

Avstralec Alex De Minaur bo branil lansko zmago na teniškem turnirju ATP 500 v Acapulcu z nagradnim skladom več kot dva milijona evrov. V polfinalu je v treh nizih s 6:3, 2:6, 4:0 odpravil Britanca Jacka Draperja, potem ko je slednji zaradi slabega počutja tretji niz predal. Francoz Ugo Humbert pa je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP 500 v Dubaju z nagradnim skladom 2,87 milijona evrov.

De Minaur je priznal, da je bil v polfinalu zelo težko. Izgubil je drugi niz, nato je tekmec začel popuščati.

"Takšne situacije kot igralec težko nadzoruješ, saj si ob zdravstvenih težavah tekmeca vedno v dvomih. Ena misel je, samo vračaj žogico in ga pusti, da se utrudi in zgreši. V resnici pa moraš ohraniti isti način igre, ki je pripeljal do te situacije na terenu. V vsem skupaj se nato težko zbereš," je dejal zmagovalec.

Draper, ki je na turnirju do polfinala izgubil vsega 11 iger, v tretjem nizu ni zdržal in ko mu je tekmec drugič zaporedoma odvzel servis, je dvoboj predal.

V finalu se bo De Minaur pomeril z Norvežanom Casperjem Ruudom, ki je v treh nizih izločil drugopostavljenega Danca Holgerja Runeja s 3:6, 6:3 in 6:4.

Humbert zmagovalec Dubaja

Francoz Ugo Humbert je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP 500 v Dubaju z nagradnim skladom 2,87 milijona evrov. Humbert je za svoje šesto slavje na turnirjih najvišje ravni ugnal Kazahstanca Aleksandra Bublika s 6:4, 6:3. Dvoboj je trajal uro in 27 minut.

Petindvajsetletni Humbert je šestič igral v finalu na najvišji ravni in še šestič zmagal. Pred Dubajem je bil najboljši pretekli mesec v Marseillu ter še v Metzu (2023), Halleju (2021) ter leta 2020 v Antwerpnu in Aucklandu.

Francoz bo na ponedeljkovi posodobljeni lestvici ATP najvišje doslej, saj bo napredoval na 14. mesto. Tudi Bublik bo v ponedeljek najvišje v karieri in bo kot prvi Kazahstanec v zgodovini zasedel mesto med najboljšimi 20. Odvisno od razpleta turnirja v čilskem Santiagu bo bodisi 19. bodisi 20.

Bublik je sicer igral v 11. finalu na najvišji ravni, drugič na turnirjih serije ATP 500, a ostal pri štirih lovorikah v karieri.

V finale je 26-letni Kazahstanec napredoval, potem ko je bil v petek njegov tekmec, Rus Andrej Rubljov, diskvalificiran. Drugi nosilec je globoko v tretjem nizu žalil linijskega sodnika in preklinjal, zaradi česar ga je glavni sodnik dvoboja diskvalificiral.