8.09

Rafael Nadal David Ferrer

Nedelja, 3. 3. 2013, 8.09

Nadalu še drugi turnir po poškodbi

Španski teniški igralec Rafael Nadal je zmagovalec turnirja ATP v Acapulcu z nagradnim skladom 1,2 milijona ameriških dolarjev.

Nadal je za svoj 38. naslov na pesku v finalu odprtega prvenstva Mehike premagal rojaka in prvega nosilca tekmovanja Davida Ferrerja s 6:0 in 6:2. Španec je po vrnitvi na teniška igrišča po sedemmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena osvojil že svoj drugi turnir v zadnjih treh odigranih. Na turnirju je bil drugi nosilec, na omenjenem tekmovanju pa je že zmagal leta 2005. V tem letu je 17. februarja osvojil turnir v Sao Paulu, v Vini del Marju je bil finalist. Za tokratno zmago je potreboval zgolj 65 minut, največ točk pa je dosegel s skoraj brezhibnim prvim servisom. Peti igralec sveta Ferrer je moral kar petkrat oddati igro na svoj servis, medtem ko je Nadal oba poskusa odvzema servisa odbil. Nadal v vseh dosedanjih finalih turnirjev še nikoli ni izgubil proti rojaku.