Teniški globus, 12. maj

V Rimu izpadli Serena, Osaka, Medvedjev, Halepova ...

Aslan Karacev | Aslan Karacev je v ruskem spopadu nadigral rojaka Danila Medvedjeva. | Foto Reuters

Aslan Karacev je v ruskem spopadu nadigral rojaka Danila Medvedjeva.

Na teniškem turnirju serije masters v Rimu se nadaljujejo zanimivi dvoboji. V igri dvojic se je poslovila Andreja Klepač, Rafael Nadal je izločil Jannika Sinnerja, izpadli pa so Američanka Serena Williams, Romunka Simona Halep, Japonka Naomi Osaka in pa Rus Danil Medvedjev, ki se vrača po okužbi z novim koronavirusom. Ugnal ga je rojak Aslan Karacev.

Camila Giorgi
Sportal Skrb vzbujajoče: sodnica med dvobojem prosila za varovanje #video

Ruski teniški igralec Aslan Karacev nadaljuje dobre nastope v sezoni 2021. Na turnirju v Rimu je v drugem krogu s 6:2 in 6:4 premagal po novem drugega igralca sveta in tretjega nosilca, rojaka Danila Medvedjeva, ki očitno še ni najbolje pripravljen, potem ko je prebolel okužbo z novim koronavirusom.

Karacev, 27. na računalniški lestvici ATP, se tako lahko pohvali, da je v kratkem času ugnal prvega in drugega igralca sveta, po Novaku Đokoviću v Beogradu je bil v Rimu usoden še za Medvedjeva.

Sedemindvajsetletni Rus je letos dobil svoj prvi turnir v karieri, marca je bil najboljši v Dubaju. V Rimu se bo v osmini finala pomeril z ameriškim 211 centimetrov visokim Američanom Reillyjem Opelko. Uspešnejši od Medvedjeva so bili Dominic Thiem, Alexander Zverev in Andrej Rubljov, ki so vsi napredovali v osmino finala.

Argentinka izločila Sereno Williams

Ameriška teniška zvezdnica Serena Williams ne bo osvojila še petega naslova na teniškem turnirja WTA v Rimu. Lastnico 23 naslovov na turnirjih za veliki slam je v drugem krogu izločila Nadia Podoroska iz Argentine, 44. igralka sveta, ki je osmo nosilko turnirja presenetila v dveh nizih s 7:6 (6), 7:5 ter jo poslala domov v uri in 59 minutah igre.

Argentinka Nadia Podoroska je po dveh urah hudega boja izločila 39-letno ameriško zvezdnico. | Foto: Reuters Argentinka Nadia Podoroska je po dveh urah hudega boja izločila 39-letno ameriško zvezdnico. Foto: Reuters

Devetintridesetletna Williamsova, ki je izpustila domači turnir serije WTA 1000 v Miamiju, se je v Rimu vrnila na teniška igrišča po trimesečnem premoru. Pred Rimom je igrala na turnirju za grand slam v Melbournu, kjer je izpadla v polfinalu proti Japonki Naomi Osaka, ki je nato dobila OP Avstralije.

Štiriindvajsetletna Podoroska ni neznanka v svetu tenisa. Lani je na OP Francije napredovala vse do polfinala, ko jo je izločila kasnejša zmagovalka Rolanda Garrosa, poljska najstniška senzacija Iga Swiatek.

Naomi Osaka | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Naomi Osaka Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Američanka Jessica Pegula, 31. igralka z lestvice WTA, je bila tokrat od Naomi Osake v italijanski prestolnici boljša s 7:6 (2) in 6:2. Tudi na prejšnjem turnirju 2. maja je v Madridu Osaka končala nastope po drugem dvoboju. V španski prestolnici je Osako ugnala Čehinja Karolina Muchova, tako kot v Rimu je bilo to na peščeni podlagi.

Osaka je zmagovalka turnirjev za grand slam v Avstraliji in ZDA, na trdih podlagah je osvojila sedem turnirjev, nobenega pa še na peščenih igriščih, na katera se je vrnila v začetku maja prvič po letu 2019 in nastopu na odprtem prvenstvu Francije.

Halepova zapustila igrišče v solzah

Romunska zvezdnica ženske teniške karavane Simona Halep ne bo ubranila naslova zmagovalke teniškega turnirja WTA v Rimu. Nekdanja številka 1 svetovnega tenisa je predala dvoboj drugega kroga zaradi poškodbe leve noge. V naslednji krog je napredovala Nemka Angelique Kerber, ki je dobila prvi niz s 6:1, v drugem pa je bil izid 3:3.

Devetindvajsetletna Halepova je odšepala do sedeža, kjer so ji nudili zdravniško pomoč, a bolečina v mečih ni popustila, tako da je v solzah zapustila igrišče.

Halepova je ena od favoritinj drugega turnirja za grand slam v Parizu, ki ga je dobila pred tremi leti. Kerberjevo v naslednjem krogu čaka tekmica iz Latvije Jelena Ostapenko.

Konec za Klepačevo

Hao-Ching Chan in Latisha Chan iz Tajvana, šesti nosilki med dvojicami na teniškem turnirju WTA v Rimu, sta v šestnajstimi finala premagali Slovenko Andrejo Klepač in Hrvatico Darijo Jurak s 6:3 in 6:4. Dvoboj je trajal uro in 21 minut.