Ponedeljek, 11. 9. 2023, 14.30

Lestvici ATP in WTA

Đoković spet številka 1, menjava tudi na vrhu WTA lestvice

Novak Đoković | Foto Guliverimage

Novak Đoković je po zmagi na teniškem odprtem prvenstvu ZDA  vnovič številka 1 na svetovni lestvici ATP.  Arina Sabalenka pa je po New Yorku kljub porazu v finalu postala nova številka 1 ženskega tenisa.

Srb Novak Đoković je na drugo mesto potisnil Španca Carlosa Alcaraza, ki je bil na čelu pred začetkom zadnjega turnirja za veliki slam v sezoni. Alcaraza je v polfinalu ustavil poraženi finalist Rus Daniil Medvedjev, ki je tretji na lestvici. Četrti je Danec Holger Rune, ki je tako kot Medvedjev zadržal svojo uvrstitev. Za dve mesti, na peto in šesto, sta napredovala Grk Stefanos Cicipas in Rus Andrej Rubljov. V tem premiku je največ izgubil Norvežan Casper Ruud. Lanski finalist New Yorka je s petega padel na deveto mesto.

616.(606.) Bor Artnak (Slo) 54

Belorusinja Arina Sabalenka je končala niz Poljakinje Ige Swiatek, ki je kraljevala na vrhu 75 tednov. Zmagovalka New Yorka, Američanka Coco Gauff, je napredovala na tretje mesto. Slovenija ima spet igralko znotraj prve stoterice. Tamara Zidanšek, ki je v nedeljo osvojila turnir WTA v Bariju, je po lestvici napredovala za 31 mest in je po novem 87. na svetu. Velik skok za 39 mest je uspel tudi Kaji Juvan, ki je na robu stoterice, na 106. mestu.