Wimbledon (ATP), 7. dan

Safjulin prvi četrtfinalist, Đoković ni dokončal dvoboja

Roman Safjulin | Roman Safjulin je prvi četrtfinalist Wimbledona. | Foto Reuters

Roman Safjulin je prvi četrtfinalist Wimbledona.

Na teniškem turnirju v Wimbledonu so potekali dvoboji četrtega kroga. Na osrednjem igrišču je igral tudi Novak Đoković, a še ni dokončal dvoboja. Rus Roman Safjulin se je prvi prebil med osem najboljših. V mladinski konkurenci se je med posamezniki v drugi krog uvrstil Matic Križnik.

Iga Swiatek
Sportal Slovenska najstnica zanesljivo v drugi krog, Iga Swiatek skozi šivankino uho

Rus Roman Safjulin je prvi četrtfinalist, potem ko je v osmini finala danes s 3:6, 6:3, 6:1, 6:3 izločil deseto postavljenega Kanadčana Denisa Šapovalova. Četrtfinalni tekmec Safjulina bo Italijan Jannik Sinner, ki bil v treh nizih boljši od Kolumbijca Daniela Elahija Galana. V četrtfinale se je uvrstil še en Rus Andrej Rubljov. Ta je odpor Kazahstanca Aleksandra Bublika strl šele v petem nizu s 6:4.

Zadnje mesto v osmini finala je danes zasedel Bolgar Grigor Dimitrov, ki je med gledalce poslal Američana Francesa Tiafoeja s 6:2, 6:3, 6:2.

Novak Đoković se je skozi prve tri kroge prebil brez večjih težav. V četrtem krogu ga čaka Poljak Hubert Hurkacz, 17. nosilec turnirja. Srb in Poljak sta se do zdaj pomerila petkrat, vse dvoboje pa je dobil prvi, ta bo tudi tokrat favorit.

Vseeno se sedemkratni zmagovalec Wimbledona zaveda, da bo vse prej kot lahek dvoboj. Leta 2019 sta v Wimbledonu igrala v tretjem krogu, ko je bil po štirih nizih boljši Đoković. Hurkacz se v Wimbledonu lahko pohvali s skalpom Rogerja Federerja iz leta 2021. A vseeno je treba vedeti, da je bil Federer takrat že v zatonu svoje kariere.

Igralca sta odigrala dva niza, potem pa je bil dvoboj zaradi prepozne ure prekinjen. Trenutni izid je 7:6 (6), 7:6 (6) za Novaka Đokovića.

Matic Križnik | Foto: Vid Ponikvar Matic Križnik Foto: Vid Ponikvar

Matic Križnik v drugem krogu Wimbledona

Tudi v mladinski konkurenci so že z dvoboji. Skozi prvi krog se je uspešno prebil slovenski teniški Matic Križnik. Ta je premagal Romuna Mihaia Alexandru Omana. Dvoboj se je končal po treh nizih, naš igralec pa je dvoboj dobil z izidom 2:6, 6:1 in 6:2.

Wimbledon, grand slam (52 milijonov evrov):

- 3. krog:
Grigor Dimitrov (Bol/21) - Frances Tiafoe (ZDA/10) 6:2, 6:3, 6:2;

- osmina finala:
Roman Safjulin (Rus) - Denis Shapovalov (Kan/26) 3:6, 6:3, 6:1, 6:3;
Jannik Sinner (Ita/8) - Daniel Elahi Galan (Kol) 7:6 (4), 6:4, 6:3;
Andrej Rubljov (Rus/7) - Aleksander Bublik (Kaz/23) 7:5, 6:3, 6:7 (6), 6:7 (5), 6:4;