Stefanos Cicipas Danil Medvedjev ATP Wimbledon Carlos Alcaraz

Sobota, 8. 7. 2023, 22.59

Wimbledon (ATP), 6. dan

Zmagoviti niz Alcaraza na travi se nadaljuje

Carlos Alcaraz | Carlos Alcaraz je v tretjem krogu izgubil prvi niz na letošnjem Wimbledonu, a ga to ni zmotilo do zmage nad Čilencem Jarryjem. | Foto Reuters

Na teniškem turnirju v Wimbledonu se nadaljujejo dvoboji tretjega kroga. Carlos Alcaraz, prvi igralec sveta, je premagal Čilenca Nicolasa Jarryja in se prebil med najboljših 16. Španec v tej sezoni sploh še ni izgubil na travnati podlagi. Tretji nosilec Danil Medvedjev je v štirih nizih izločil Madžara Martona Fucsovicsa. V osmino finala se je prebil tudi Grk Stefanos Cicipas.

Petra Kvitova
Sportal Petra Kvitova izločila srbsko presenečenje turnirja

Tako vodilni igralec s svetovne računalniške lestvice Carlos Alcaraz kot tretji nosilec Danil Medvedjev sta za uvrstitev v osmino finala teniškega turnirja v Wimbledonu potrebovala štiri nize. Španec je izgubil prvi niz letos v Wimbledonu. Drugega v dvoboju tretjega kroga mu je vzel Čilenec Nicolas Jarry, ki pa je moral po skoraj štirih urah igre vendarle priznati premoč Alcarazu, ki je slavil s 6:3, 6:7, 6:3 in 7:5. V naslednjem krogu ga čaka Italijan Matteo Berrettini, ki je ugnal Nemca Alexandra Zvereva.

Danil Medvedjev je izgubil uvodni niz proti dobremu prijatelju iz Madžarske, nato pa dobil naslednje tri in izenačil najboljšo uvrstitev v Wimbledonu. | Foto: Reuters Danil Medvedjev je izgubil uvodni niz proti dobremu prijatelju iz Madžarske, nato pa dobil naslednje tri in izenačil najboljšo uvrstitev v Wimbledonu. Foto: Reuters

Tudi Medvedjev je danes izgubil prvi niz na letošnjem turnirju. Proti dobremu prijatelju z Madžarske Martonu Fucsovicsu je zaostal 4:6, nato pa zmagal 6:3, 6:4, 6:4. To je šele njegova druga uvrstitev v osmino finala Wimbledona. "Marton igra zelo dobro na travi in v Wimbledonu ima precej boljše rezultate kot jaz. Zame je Wimbledon najmanj uspešen grand slam, a letos sem odločen, da to popravim. Zelo sem motiviran in želim si dobrega rezultata," je po zmagi dejal Medvedjev. V boju za četrtfinale ga čaka Čeh Jiri Lehecka, ki je v petih nizih premagal Američana Tommyja Paula.

Grk Stefanos Cicipas (5. nosilec) je bil boljši od Srba Lasla Đereja s 6:4, 7:6 in 6:4. Grk se bo za svoj prvi četrtfinale v Wimbledonu meril z nepostavljenim Američanom Christopherjem Eubanksom.

Wimbledon, ATP (6. dan), 3. krog:

Carlos Alcaraz (Špa, 1) -  Nicolas Jarry (Čil, 25) 6:3, 6:7 (6), 6:3, 7:5
Danil Medvedjev (Rus, 3) - Marton Fucsovics (Mad) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Stefanos Cicipas (Grč, 5) - Laslo Djere (Srb) 6:4, 7:6 (5), 6:4
Holger Rune (Dan, 6) - Alejandro Davidovich Fokina (Špa, 31) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6 (8)
Frances Tiafoe (ZDA, 10) - Grigor Dimitrov (Bol, 21) 2:6, 3:6, 2:1 - prekinjeno
Jiri Lehecka (Češ) - Tommy Paul (ZDA, 16) 6:2, 7:6 (2), 6:7 (5), 6:7 (9), 6:2
Matteo Berrettini (Ita) - Aleksander Zverev (Nem, 19) 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5)
Christopher Eubanks (ZDA) - Christopher O'Connell (Avs) 7:6 (5), 7:6 (3), 7:6 (2)