Ponedeljek, 12. 6. 2023, 9.30

11 mesecev

Spremembe na vrhu lestvice ATP

Đoković se po veličastni zmagi vrača tja, kjer je že bil

Novak Đoković | Novak Đoković se po zmagi na Roland Garrosu vrača na prvo mesto teniških lestvic. | Foto Guliverimage

Srbski teniški igralec Novak Đoković se je danes uradno vrnil na prvo mesto svetovne lestvice ATP. Đoković je v nedeljo osvojil naslov na Roland Garrosu, potem ko je v finalu premagal Norvežana Casperja Ruuda. Srb je z zmagoslavjem v Parizu osvojil rekordni 23. naslov na turnirjih za grand slam v karieri.

Novak Đoković se je tako vrnil na prvo mesto najboljših teniških igralcev na svetu s 7.595 točkami. Drugi je mladi Španec Carlos Alcaraz s 7.175 točkami, tretji pa Rus Danil Medvedjev s 6.100.

Med Slovenci je najvišje na lestvici Bor Artnak na 646. mestu, med prvo tisočerico teniških igralcev na svetu pa sta od Slovencev le še Blaž Rola na 877. ter Sebastian Dominko na 982. mestu.

Dolga leta najboljši Slovenec Aljaž Bedene, ki je sicer pred časom prekinil kariero, vendar izrazil željo po vrnitvi v tekmovalni tenis, pa je po novem zunaj prve tisočerice.