Nedelja, 2. 7. 2023, 10.30

10 mesecev

SP v rokometu do 21 let

Slovenski rokometni upi 20. na svetu

finale pokala, Jeruzalem Ormož : Celje Pivovarna Laško, Saša Praprotnik | Selektor U21 Saša Praprotnik. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Selektor U21 Saša Praprotnik.

Slovenska moška rokometna reprezentanca do 21 let je svetovno prvenstvo v Nemčiji in Grčiji končala na 20. mestu.

Slovenska izbrana vrsta pod vodstvom Saše Prapotnika je v skupinskem delu v Atenah premagala Grenlandijo z 48:23, remizirala z Bahrajnom 29:29 in izgubila proti Švedski s 25:38 ter zasedla tretje mesto.

V tekmah za razvrstitev od 17. do 24. mesta je nato premagala Maroko z 39:21 ter izgubila proti Norveški z 24:28.

Finalna tekma med Nemčijo in Madžarsko bo v nedeljo v Berlinu, za tretje mesto pa bosta igrali reprezentance Srbijo in Islandije.