19.39

slovenska rokometna reprezentanca Danska Slovenija rokomet

Petek, 30. 1. 2015, 19.39

Redkobesedni selektor: Samo lahno se bom nasmejal

V čudnih okoliščinah se je slovenska rokometna reprezentanca dokaj trdoživo upirala Dancem na tekmi za razvrstitev od petega do osmega mesta na svetovnem prvenstvu v Katarju.

Selektorja Borisa Deniča že dolgo nismo videli tako redkobesednega. ''Samo lahno se bom nasmejal,'' je po porazu 33:36 po Danski sprva zavrnil misel na kakršen koli komentar: ''To je bila z rokometnega vidika, če je bilo sploh kaj rokometa, zanimiva tekma brez vratarjev na obeh straneh. V takšnem srečanju so se Danci dobro znašli in tudi dobro zadevali. Danska vratarja sta imela sedem obramb, naša štiri. Izgubili pa smo za tri zadetke. Naredili smo nekaj več prekrškov v napadu kot oni.''

Slovenci so se dobro upirali Dancem, drago pa jih je stalo obdobje šestih minut brez gola v prvem polčasu. V drugem sta jih dotolkla kar dva rdeča kartona, Mateju Gabru in Mihi Žvižeju, in to v napadu, od katerih je bil najmanj sporen najmanj eden.

''Zahvalil bi se Sloveniji za pošteno in dobro tekmo. Vanjo nismo vstopili dobro. Po nekaj minutah smo začeli igrati bolje. Proti Sloveniji ni lahko igrati v obrambi. Veselimo se tekme s Hrvaško. Rad bi omenil Lasseja Svana, ki je dosegel 13 golov iz 13 poskusov,'' je srečanje je pospremil Islandec na danski klopi Gudmundur Gudmondsson. Danska v soboto igra tekmo za peto mesto s Hrvaško, Slovenijo v boju za sedmo mesto čaka Nemčija.