19.50

liga prvakov liga prvakov Uroš Zorman Gašper Marguč

Četrtek, 25. 9. 2014, 19.50

Polomija evropskega prvaka, Kiel nokavtiran iz Zagreba

Na premierni tekmi lige prvakov je aktualni zmagovalec Flensburg izgubil kar za 14 golov. Celjani za enega proti Vardarju. Do zmag so prišli Dean Bombač, Uroš Zorman in Gašper Marguč.

Nedelja je bila črna za dva nemška predstavnika. Evropski prvak Flensburg je pri Koldingu klonil kar za 14 golov. Kiel pa je pokleknil v Zagrebu, čeprav je bil ta brez novega, a kaznovanega trenerja Veselina Vujovića. Brest, ekipa Davida Špilerja in Simona Razgorja, je prav tako izgubila, medtem ko je Bombačev Pick za gol slavil nad Zaporožjem.

Celjani so se odlično upirali favoriziranim rokometašem Vardarja. Po hitrem zaostanku z 0:2 so prevzeli vajeti igre in vodili večji del prvega polčasa, tudi za šest golov. Ob koncu prvih trideset jih je skopski predstavnik v ligi prvakov ujel s serijo 7:0. Tudi v drugem polčasu so bili v prednosti slovenski prvaki, v zaključku pa so Vardraske izkušnje z odličnim Arpadom Šterbikom v vratih pretehtale in trdnjava Zlatorog je bila osvojena. Končni rezultat je bil 27:26 v korist Vardarja.

V celjski skupini sta se zmage veselila še nemški Rhein-Neckar Löwen, ki je povsem povozil "slovenski" Montpellier (tam igra kar pet Slovencev) in Veszprem, pri katerih je nekdanji Celjan Gašper Marguč dosegel štiri zadetke.