7 let, 12 mesecev

rokomet Slovenj Gradec 2011 video Sebastjan Sovič

Ponedeljek, 7. 9. 2015, 13.16

Od zaostanka za sedem golov do točke v šestih minutah (video)

Manjši klubi imajo navadno manj svetlobe medijskih žarometov. Slovenj Gradec in Loka si jo z igranjem, v prvem krogu rokometnega prvenstva sta uprizorila izjemno tekmo, in delovanjem gotovo zaslužita.

Koroški in gorenjski klub, ki sta v lanskem prvenstvu zasedla osmo in šesto mesto, sta v Slovenj Gradcu uprizorila odličen, predvsem pa napet derbi. Večino časa je bil ta rezultatsko v rokah Loke, ki je igrala odlično.

V drugem polčasu in še v 53. minuti je vodila za sedem golov, tri minute in pol pred koncem za štiri, Korošci pa so na krilih vratarja Valentina Solda in tvegane obrambe 4-2 v šestih minutah napravili delni izid kar 7:0 in prek Francija Pokliča izenačili na 28:28.

Med strelskimi junaki tekme je bil iz Celja posojeni kapetan srebrne reprezentance kadetov Jaka Malus, ki je dosegel deset golov, vse iz igre.

"Jaka je bil tokrat kar zlat, ne le srebrn. Vesel sem, da se je fant odločil priti k nam in videl priložnost. Opazoval sem ga že nekaj let, on je biser slovenskega rokometa. Potrudili se bomo, da ga dobro razvijemo. Prepričan sem, da nam bo vračal trikratno," je po tekmi dejal slovenjgraški trener Sebastjan Sovič. Ta proti Kopru ne bo mogel računati na Vida Levca, ki je v zadnji minuti dobil rdeči karton.

Pred mikrofonom predsednika koroškega kluba Mateja Nabernika, ki je obenem tudi trener mlajših kategorij, je gostoval tudi Andraž Kete. Novinec pri Ločanih je bil njihov prvi strelec s šestimi goli. "54 minut smo igrali dobro, nato se je zgodil šestminutni mrk. To se nam je dogajalo že na pripravljalnih tekmah in bomo morali popraviti. V dvorani je bilo dobro vzdušje, lepo navijanje, tekmec je bil kvaliteten, gledalci so videli lepo predstavo," je povedal Ajdovec. Njegova ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Gorenje.