Grenlandija svetovno prvenstvo U21 slovenska rokometna reprezentanca

Torek, 20. 6. 2023, 20.14

svetovno prvenstvo u21

Nov mejnik mlade slovenske rokometne reprezentance

Mitja Janc | Mladi as Celja Pivovarne Laško Mitja Janc je s šestimi zadetki v prvih 18 minutah zarisal smer obračuna. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenska moška rokometna reprezentanca do 21 let je uspešno začela svetovno prvenstvo, ki ga organizirata Nemčija in Grčija. Na prvi tekmi v Atenah je visoko, z 48:23 premagala Grenlandijo, je sporočila Rokometna zveza Slovenije.

Ob zmagi je mlada reprezentanca postavila nov mejnik. Še nikoli v svoji zgodovini namreč Slovenija na mladinskem SP v prvem polčasu ni dosegla več kot 24 golov. A varovanci Saše Prapotnika so tokratni turnir v Atenah začeli z rekordnima dvema ducatoma zadetkov v mreži Grenlandije po pol ure igre in zanesljivima dvema točkama ob zadnjem zvoku sirene.

Mitja Janc, najkoristnejši igralec evropskega prvenstva do 19 let pred dvema letoma, je s šestimi zadetki v prvih 18 minutah zarisal smer obračuna in poskrbel za visoko vodstvo slovenskega moštva, ki se nato ni več oziralo nazaj.

Delni izid 10:2 za Slovenijo je slovenski četi omogočil mirno nadaljevanje, v katerem je ta svojo prednost še povišala do končnega izida 48:23. Janc in Vid Miklavec sta bila z devetimi goli najboljša strelca dvoboja.

"Prva tekma je za nami, prebili smo led. Nismo odigrali najboljše partije, a za uvodni obračun je bilo v redu. Zdaj se bomo pripravili na Bahrajn in v četrtek ciljali na zmago," je dejal selektor izbrane vrste Saša Prapotnik.

Naslednji tekmeci Slovencev bodo v četrtek ob 10. uri rokometaši Bahrajna, ki so danes izgubili proti Švedski s 17:35.