Sobota, 4. 3. 2017, 21.04

1. NLB liga, 22. krog

Loka vzela skalp Ribnici, na vrhu ostajajo Koprčani

loka

Dve tekmi 22. kroga najboljše rokometne lige sta bili na sporedu že v sredo. Zmagali sta Krka in Loka. V soboto so do zmag prišli še Maribor, Koper, Slovenj Gradec in Trebnje.

Ribnica, Koper, Loka in Krka ter Celje in Gorenje so udeleženci končnice rokometnega državnega prvenstva, po kateri bo znan prvak.

Obe ekipi sta si že pred zadnjim krogom zagotovili mesto v končnici za prvaka, obračun na Gorenjskem pa se je končal z nekoliko presenetljivo zmago domače zasedbe. Dolenjci so v soboto izgubili vodilni položaj, saj je Koper pričakovano zmagal v Dolu in se vrnil na vrh prvenstvene lestvice.

Začetek tekme je napovedoval ribniški "sprehod" po Gorenjskem, saj so izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša tekmo odprli s 5:0, a nadaljevanje se je odvilo po okusu škofjeloških rokometašev, ki so v 17. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (7:7), dve minuti kasneje pa povedli z 9:8. Od tedaj naprej več niso pogledali v tekmečev hrbet, poroča STA.

V začetku drugega polčasa so jih Ribničani ujeli in izenačili na 17:17, a nato so znova na sceno stopili domači rokometaši in si v 46. minuti priigrali pet golov prednosti (25:20), v 53. pa vodili za štiri (28:24). Gosti so v sami končnici skušali tekmo postaviti na glavo, a se jim namera ni posrečila. Dve minuti pred koncem so se približali na gol zaostanka (28:29), zadnji žebelj v krsto pa jim je zabil Aleks Kavčič.

V domači ekipi je Kavčič dosegel devet golov, vratar Aljaž Pajntar pa je ubranil 15 strelov. V gostujoči je Patrik Leban tekmo končal s sedmimi zadetki.

1. NLB liga, 22. krog:

Sreda, 1. marec:
Krka : Istrabenz plini Izola             33:25 (18:9)
Jurečič in Matko po 4; Jurič 7, Poberaj-Urh 4

Urbanscape Loka : Riko Ribnica           30:28 (16:13)
Kavčič 9, Bradeško in Jamnik po 5; Leban 7, Grebenc 5, Henigman in Skušek po 4

Sobota, 4. marec:
Maribor Branik : Jeruzalem Ormož 39:33 (19:16)
Špende 10, Hrastnik 7; Ocvirk 6

Drava Ptuj : Trimo Trebnje 27:28 (13:14)
Gregorc 6; Udovič 8, Grandovec 6

Slovenj Gradec 2011 : Dobova 33:22 (18:9)
Cvetko 8, Poklič in Drobež po 5; Zafran 6, Hardović 5

Koper 2013 : Dol TKI Hrastnik 36:21 (16:8)