liga Seha Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Nexe PPD Zagreb

Sreda, 8. 11. 2017, 0.24

Liga Seha, 7. november

Zagreb ugasnil Gorenje v zadnjih 10 minutah, remi Celja #video

Celjski rokometaši so na svoji sedmi tekmi v regionalni ligi Seha prvič remizirali. Velenjčani so v Rdeči dvorani izgubili z Zagrebom.

Gorenje se je z izjemo širšega obdobja končnice proti Zagrebu držalo zelo dobro. | Foto: Liga Seha Gazprom Gorenje se je z izjemo širšega obdobja končnice proti Zagrebu držalo zelo dobro. Foto: Liga Seha Gazprom

Mrk Gorenja v zadnjih desetih minutah proti Zagrebu, ko so Velenjčani dosegli le tri gole, je bil kriv za izostanek česa več proti hrvaškim prvakom. Ti so Gorenje, ki je še vedno brez Jana Grebenca, Darka Stojniča in Vida Levca, torpedirali predvsem prek Stipeta Mandalinića in Žarka Markovića, ki sta skupaj dosegla kar 17 golov, od tega le enega s sedmih metrov. Vsi njuni soigralci pa so dosegli osem (!) zadetkov.

Slovenski prvak in hrvaški podprvak sta se v Zlatorogu razšla z izidom 27:27, kar je za Celjane vsekakor razočaranje, čeprav so nastopili brez kar štirih igralcev iz zunanje linije. Že prej poškodovanim Luki Mitroviću, Borutu Mačkovšku in Žigu Mlakarju se je s poškodbo gležnja pridružil še Daniel Dušebajev.

Preverite izjavi Gala Marguča in Saše Barišića:

Celjska ekipa ni imela strelca z razdalje, kar so gostje s pridom izkoristili in v drugem polčasu prevzeli pobudo. Kljub temu so Celjani, nato pa še gostje, imeli napad za zmago, ki pa so ga zapravili, tako da se vsaka ekipa domov vrača s točko.

Liga Seha, 7. november:

Celje PL : Nexe 27:27 (12:12)
Marguč 7, Bećiri 5; Barišić-Jaman 7, Buvinić 5

Gorenje Velenje : Zagreb 23:25 (14:12)
Medved 6, Cehte 5, Ferlin (6 obramb), Zaponšek (5 obramb); Marković 9, Mandalinić 8, Kastelic in Skok (po 5 obramb)