Györ Krim Mercator Krim Mercator liga prvakinj

Nedelja, 19. 9. 2021, 17.43

ROKOMETNA LIGA PRVAKINJ, 2. KROG

Krimovke priznale premoč Madžarkam, dvoboj Slovenk Grosovi

3

Krim Mercator - CSKA (liga prvakinj) | Varovanke Uroša Bregarja so priznale premoč Madžarkam.  | Foto Vid Ponikvar

Varovanke Uroša Bregarja so priznale premoč Madžarkam.

Rokometašice Krima Mercatorja so danes v 2. krogu lige prvakinj vknjižile še drugi poraz. S 26:31 so izgubile proti eni najboljših ekip zadnjih let madžarskem Györu. V nedeljo je na dvoboju ekip s slovenskim pridihom CSKA Ane Gros ugnal Kastamonu Nine Zuilić.

Slovenske prvakinje so drugič zaporedoma ostale praznih rok v skupinskem delu lige prvakinj. Po uvodnem porazu na Švedskem pred tednom dni proti Sävehofu so danes klonile še proti izjemno močnemu Györu. Prve točke v skupini B bodo tako naskakovale konec prihodnjega tedna v turškem Kastamonuju.

Izbranke Uroša Bregarja so na svoji koži takoj občutile moč petkratnih zmagovalk lige prvakinj, ki so hitro povedle s 3:0. V igro Krima se je v uvodu prikradlo nekaj napak, prvi gol pa so Ljubljančanke dosegle šele globoko v sedmi minuti. Sedemmetrovko je uspešno izvedla Katarina Krpež-Šlezak.

Bregarjeva minuta odmora v osmi minuti sprva ni prinesla nobene spremembe, Krimovke so se prebudile šele po zaostanku z 1:6 in med 10. in 16. minuto naredile delni izid 5:1 ter se gostjam približale le na gol zaostanka. Krimovke so bile do konca prvega polčasa povsem enakovredne madžarski zasedbi, nekajkrat so zapravile priložnost za izenačenje in na glavni odmor odšle z minimalnim zaostankom (12:13).

Allison Pienau je zabila štiri zadetke. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Allison Pienau je zabila štiri zadetke. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Na uvodu drugega dela Györ pobegnil

V začetku drugega polčasa so domače znova zaigrale slabše in gostje so jim v 34. minuti ušle na štiri gole prednosti. Krimovke nato tega primanjkljaja kljub trudu in želji po preobratu niso zmogle nadoknaditi. Nekajkrat so se približale na dva gola zaostanka, nazadnje v 41. minuti pri 19:21, nato pa so vajeti igre znova v svoje roke vzele igralke iz Györa in jim v 51. minuti znova ušle na plus pet, ter tekmo mirno pripeljale do konca.

V ljubljanski ekipi je bila najbolj učinkovita Oceane Sercien Ugolin s petimi goli, s štirimi sta ji sledili Alison Pineau in Dragana Cvijić.

"V nadajevanju moramo popraviti obrambo"

Na dogajanje v Stožicah se je ozrl trener ljubljanskega moštva Uroš Bregar: "Slabo smo odprli tekmo, v nadaljevanju prišli na zadetek razlike, a nato v drugem delu znova naredili dve napaki in lovili tekmice. Če želiš zmagati v ligi prvakinj, ne smeš tekmicam pustiti višje prednosti. Vsekakor moramo v nadaljevanju popraviti obrambo."

Uroš Bregar je razlog za poraz našel v tem, da so njegove varovanke tekmicam hitro dopustile, da naredijo razliko. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Uroš Bregar je razlog za poraz našel v tem, da so njegove varovanke tekmicam hitro dopustile, da naredijo razliko. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Podobnega mnenja je bila tudi Allison Pienau: "Za nami je težka tekma, ki je nismo začele dobro. Györ je tekmec, ki te kaznuje, ko popustiš. Zgrešile smo nekaj pomembnih priložnosti, a treba je ostati pozitiven. Bile smo boljše, kot na prvi tekmi. Verjamem, da delamo dobro in se bo to kmalu poznalo tudi na rezultatu."