RK Trimo Trebnje RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško RK Ribnica Liga NLB

Sobota, 5. 3. 2022, 21.18

LIGA NLB, 17. KROG

Za uvod Zorman boljši od Žvižeja, Celjani in Velenjčani zanesljivi

Uroš Zorman, Luka Žvižej | Urošu Zormanu se je po tekmi med Trimom in Mariborom bolj smejalo kot Luki Žvižeju. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Urošu Zormanu se je po tekmi med Trimom in Mariborom bolj smejalo kot Luki Žvižeju.

Rokometaši Trima Trebnjega so v uvodni tekmi 17. kroga lige NLB doma s 30:24 premagali Maribor Branik. To je bil hkrati tudi obračun Uroša Zormana, ki je trener Trebanjcev, in Luke Žvižeja, ki vodi mariborski Branik. Zorman je pred slabim mesecem dni prevzel izbrano vrsto, Žvižej pa bo opravljal vlogo pomočnika. Dobova je s 26:17 premagala Urbanscape Loko. Preostali dvoboji so bili odigrani v soboto, zanesljivih zmag so se veselili rokometaši Celja in Velenja.

Slovenska rokometna reprezentanca, trening, Uroš Zorman
Sportal Zormanu na pomoč nekdanji soigralci

Trebanjci so proti Mariboru upravičili vlogo favorita in prišli do 13. zmage ter se utrdili na drugem mestu lestvice. Na drugi strani je Maribor doživel deveti poraz in je ostal na devetem mestu.

V prvem polčasu je bilo izenačeno do 6:6, potem pa so pobudo prevzeli Trebanjci, ki so z delnim izidom 5:0 prišli do zanesljive prednosti, v drugi polčas pa so nesli štiri gole naskoka.

V uvodu drugega polčasa so Dolenjci ohranjali prednost, nato pa jo še oplemenitili, ko je Gal Cirar zadel za 27:20 v 54. minuti za 27:20, je bil zmagovalec odločen.

Domači rokometaš Toše Ončev je bil najboljši strelec tekme z desetimi goli.

Bolj pestro je bilo dogajanje v soboto, ko so Velenjčani s 40:25 premagali Ivančno Gorico, Celjani pa z 41:28 Ormožane. Slovenj Gradec je bil za deset golov boljši od Herza Šmartnega, Ljubljana je doma priznala premoč Kopru, Ribnica pa je s tremi goli razlike ugnala Grosist Slovan.