RK Trimo Trebnje RK Ribnica RK Gorenje Velenje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Sobota, 26. 2. 2022, 21.56

LIGA NLB, 16. KROG

Celjani do zmage na zahtevnem gostovanju v Kopru

RK Gorenje : RK Celje Pivovarna Laško | Celjani so zmagali na gostovanju pri Kopru. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so zmagali na gostovanju pri Kopru.

Ekipi Kopra in Celja Pivovarne Laško sta v petek z zanimivo in izenačeno predstavo odprli 16. krog Lige NLB. Na koncu so se zmage z 29:27 veselili Celjani, ki tako ostajajo brez poraza. Preostalih šest tekem je bilo odigranih v soboto, Velenčani in Trebanjci so svoji nalogo opravili zanesljivo, Ribničani pa so si dovolili spodrsljaj v Ormožu.

RK Gorenje Velenje : Magdeburg, evropska liga, Zoran Jovičič
Sportal Velenjčani v dramatični končnici do zmage

Uvodni obračun 16. kroga med vodilno ekipo lige NLB Celjem ter šestouvrščenim Koprom je postregel z izenačeno igro, srečen konec pa je pripadel gostom iz Celja, ki so tako zabeležili 15. zmago in zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice pred drugim Trimom iz Trebnjega (dve tekmi manj). Koper bo vsaj do sobotnih tekem ostal na šestem mestu.

Dvoboj je bil ves čas zelo izenačen, nobena od ekip pa si ni priigrala več kot treh golov naskoka. Koprčani so v 44. minuti prvič na tekmi povedli za dva gola, ko je bil za 21:19 natančen Dragan Pavlović. Vodilno moštvo lige se ni dalo in je lovilo domače, do vodstva pa znova prišlo dobrih pet minut pred koncem (26:25). Po zadetku Tilna Strmljana so Celjani povedli za dva gola s 27:25 in nato prednost obdržali do konca dvoboja.