Uroš Zorman Liga EHF RK Trimo Trebnje

Torek, 17. 11. 2020, 20.57

Liga EHF, 3. krog

Trebanjski rokometaši uspešno čez prvo evropsko oviro

rk trimo trebnje | Trebanjci so ugnali prvega nasprotnika v ligi EHF. | Foto Dominik Pekeč/RK Trimo Trebnje

Trebanjci so ugnali prvega nasprotnika v ligi EHF.

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 3. kroga skupinskega dela evropske lige v Györu premagali Tatabanyo z 28:26 (14:12).

Dolenjska ekipa je zmagovito odprla evropsko ligo. Na svojem uvodnem dvoboju - tekmi prvega in drugega kroga proti Rhein-Neckar Löwnu in Kaddeten Schaffhausnu sta bila prestavljena zaradi okužb z novim koronavirusom v trebanjskem taboru - je v odsotnosti Darka Cingesarja ter Gregorja Potočnika slavila v vročem Györu in potrdila visoko pripravljenost, ki jo kaže od samega začetka sezone.

Izbranci Uroša Zormana so pri naših vzhodnih sosedih prikazali izjemno zrelo predstavo. V prvem polčasu so imeli nekaj težav, po zaostanku treh golov v 21. minuti (8:11) pa so močno dvignili raven svoje igre. Le tri minute kasneje so po dveh golih Gala Cirarja in enega Leona Raša izenačili na 11:11, v končnici prve polovice tekme pa povsem zasenčili gostitelje in se na veliki odmor odpravili s prednostjo 14:12.

V drugem polčasu so povsem zasenčili izkušene gostitelje, ki jih vodi nekdanji trener Celja Pivovarne Laško Vladan Matić. Gostitelje so nadigrali v vseh prvinah igre in si v 48. minuti priigrali šest golov prednosti (24:18). V končnici so popustili, gostitelji so se jim v zadnji minuti približali na gol zaostanka (26:27), po zadetku Cirarja, s sedmimi goli najbolj učinkovitega igralca dvoboja, pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Slovenijo.

"Za nami je izjemno težka tekma. Vse čestitke fantom in celotnemu štabu za karakter in borbo, a tukaj se ne ustavljamo," je po zmagi v Györu odločno dejal trener Zorman.

Trebanjska zasedba bo v naslednjem krogu v torek, 24. novembra, gostila danski GOG Gudme.