3 leta

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2018

Pomlajene Slovenke izgubile z dansko velesilo

ženska rokometna reprezentanca slovenija hrvaška | Foto Grega Valančič/Sportida

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na prvi kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu v Franciji 2018 danes v Farumu izgubila proti Danski z 22:28 (11:12). Slovenija se bo v nedeljo, 1. oktobra, v Celju pomerila s Češko.

Selektor Uroš Bregar na tek akciji ne more računati na serijo nosilk. Nina Jeriček in Maja Užmah sta sklenili reprezentančno pot. Poškodovane so Barbara Lazović, Tamara Mavsar in Lina Krhlikar, službene obveze ima Janja Rebolj.

Trikratne olimpijske (1996, 2000 in 2004) in evropske (1994, 1996 in 2002) ter svetovne prvakinje (1997) so bile v predmestju danske prestolnice pretrd oreh za Slovenke. Te, ki so se dostojno upirale favoriziranim Dankam, v nedeljo čaka zelo pomembna in morda odločilna kvalifikacijska tekma za drugo mesto v skupini, ko bodo v celjskem Zlatorogu gostile Čehinje, ki so danes premagale islandske rokometašice s 30:23 (15:11).

Slovenske rokometašice so porazno odprle tekmo v Farumu. Danska vratarka Sandra Toft Galsgaard jim je v uvodnih desetih minutah dobesedno parala živce, zaustavila je številne slovenske strele iz lepih položajev, med drugim je Ani Gros in Tjaši Stanko ubranila tudi kazenska strela s sedmih metrov. Slovenke so že v deveti minuti zaostajale za štiri gole (1:5), spremembo na bolje ni prinesla niti Bregarjeva minuta odmora, v 13. minuti se je namreč zaostanek povečal na sedem golov (2:9).

A slovenske rokometašice niso vrgle puške v koruzo. V napadu so se končno znebile strahu pred imenitno dansko vratarko in zelo dobro izkoristile tri dvominutna obdobja igralke več na igrišču, hkrati pa z dokaj globoko obrambo povsem onemogočile domačo napadalno igro. V 24. minuti so se gostiteljicam približale na tri gole zaostanka (8:11), dve minuti kasneje pa zgolj na enega (10:11), tako da je bila tekma ponovno povsem odprta.

Danke so v drugem polčasu zaigrale na vso moč in aktivirale svoje najmočnejša orožja. Slovenske rokometašice so jim uvodoma kljubovale, nato pa vse težje držale stik z višjimi in telesno močnejšimi Skandinavkami. V 42. minuti so jim znova ušle za šest golov (14:20), po Bregarjevi minuti odmora pa so vzpostavile ravnotežje na igrišču. V sami končnici tekme so znova popustile in v 56. minuti zaostale 19:27, na koncu pa izgubile za šest golov (22:28).