7 let, 12 mesecev

1. NLB Leasing liga Maribor Branik rokomet Ribnica Branko Tamše Boris Denič

Sreda, 14. 10. 2015, 7.06

Gorenje s +20 odpravilo Trimo, prva zmaga za Slovenj Gradec

Sedmi krog državnega prvenstva so odprli rokometaši Izole in Celja. Primorci so prvakom povzročili kar nekaj preglavic. Gorenje je visoko odpravilo Trimo, Ribnica pa Slovana, ki je zasidran na dnu.

Gorenje je v drugem polčasu dobilo le devet golov in ni pustilo prav nobenega upanja Trebanjcem v svoji Rdeči dvorani. Na koncu je bil izid kar 42:22. S 15 zadetki naskoka so Ribničani odpravili Slovana, ki ostaja pri zgolj eni točki. Prvo zmago je dosegel Slovenj Gradec. Krka se je izvlekla proti Kopru, čeprav je ta že visoko zaostajal. Še vedno gre odlično Ormožu, ki je tokrat premagal Škofjeločane in je na izjemnem tretjem mestu z enakim številom točk kot Gorenje.

Celjani so se že v sredo odpravili v Izolo, ki se jim je v odličnem vzdušju žilavo postavila po robu. Po izenačenem prvem polčasu so na koncu prvaki brez Luke Žvižeja slavili s 25:20, Izolčanom p so dali le pet golov več kot nekaj dni pred tem Flensburgu.