7 let, 12 mesecev

liga prvakov Kiel rokomet Veszprem Branko Tamše Dean Bombač

Sobota, 10. 10. 2015, 7.58

Celjani na trenutke blesteli, na koncu pa vseeno podpisali kapitulacijo

Madžarski Veszprem je tudi v osmem krogu rokometne lige prvakov ugnal celjske rokometaše. Tokrat je bilo 34:28. Naslednji izziv je Kiel.

Celjani po sedmem porazu v elitni skupini A lige prvakov ostajajo na sedmem mestu. Tekmo v Veszpremu, ki so jo izgubili z 28:34, so bistveno bolje začeli kot v Celju in v prvem polčasu vodili tudi za tri gole. Pred odmorom je Veszprem napravil serijo 5:0 in prešel v vodstvo. V drugem polčasu so bili vseskozi nekoliko v zaostanku. Prednost bi lahko najmanj znižali, če v zadnji četrtini tekme pri minus štiri ne bi zapravili treh (pol)protinapadov zaporedoma. Pri Celju, ki je nastopilo brez poškodovanega Žige Mlakarja, sta po šest golov dosegla Miha Zarabec in Šime Ivić. Pri Veszpremu jih je osem dal Renato Sulić.

PSG je prepričljivo premagal skromni Kiel, ki v naslednjem krogu prihaja v Celje. Flensburg je bil še drugič boljši od Zagreba.

Madžarski podprvak Pick je na gostovanju pri švedskem Kristianstadu dosegel svojo peto zmago na osmih tekmah. Dean Bombač je dosegel svoj strelski rekord sezone s kar 13 goli, od tega jih je sedem dal iz igre. Montpellier je pokleknil na gostovanju pri Rhein-Neckarju. Francoski prvak je prejel le 23 golov, a jih je dosegel še manj, samo 21, od tega skoraj polovico Jure Dolenec in Vid Kavtičnik.