2 leti, 6 mesecev

poročilo Belorusija Slovenija Marta Bon

Sobota, 6. 12. 2014, 15.08

Belorusinje najtrši, a ne pretrd oreh za Slovenke

Ženska rokometna reprezentanca je v današnji tekmi 3. kroga prvega dela predkvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu na Danskem leta 2015 v Zürichu premagala Belorusijo s 35:33 (17:18).

Slovenke, ki so na turnirju nastopile brez Nine Jeriček in Maje Šon, bodo svoje tekmice dobile ob koncu letošnjega evropskega prvenstva, ki bo med 7. in 21. decembrom na Hrvaškem in Madžarskem.

Slovenske rokometašice so bile v uvodni tretjini v rezultatskem zaostanku, vseskozi so lovile in dohitevale tekmice, ki jim nikoli niso ušle za več kot dva gola, po dveh zaporednih zadetkih Ane Gros pa so si v 21. minuti prvič priigrale dva gola prednosti (13:11).

Do takrat je na igrišču potekal neizprosen boj za vsako žogo, v izdihljajih prvega polčasa pa so Slovenke nekoliko popustile in v 29. minuti zaostale s 16:18, po golu razpoložene Grosove pa na velik odmor odšle z minimalnim zaostankom (17:18).

Belorusinje, ki jih vodi slovenski strokovnjak Tomaž Čater, so bile tudi v nadaljevanju povsem enakovredne slovenskim rokometašicam, ki so si v 40. minuti priigrale vodstvo 24:22, a so jih tekmice le dve minuti pozneje ponovno ujele.

Slovenke, ki jim je za napredovanje zadostoval že neodločen izid, so znova "pičile" v 54. minuti, po golih Neli Irman in Ane Petrinje so si znova priigrale vodstvo dveh golov (32:30) in po beloruski minuti odmora zadržale zbranost. V prelomnih trenutkih dvoboja so prikazale preudarno predstavo, po zadeti sedemmetrovki Tamare Mavsar za vodstvo 35:33 pa je bilo jasno, da bodo v Zürichu izpolnile načrt in se prebile v dodatne kvalifikacije.

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najučinkovitejša Ana Gros z devetimi goli, Tamara Mavsar in Neli Irman sta dosegli po šest zadetkov.