Nedelja, 21. 8. 2016, 22.01

Olimpijske igre, odbojka (m) – izločilni boji

Brazilci po 12 letih spet na prestolu, nočna mora Italijanov se nadaljuje

odbojka, Rio 2016, finale, Brazilija, Italija | Foto FIVB

Brazilski odbojkarji so osvojili tretje zlato odličje na olimpijskih igrah. V velikem finalu so pred 12-tisočglavo množico v areni Maracanãzinho z gladkih 3:0 v nizih premagali Italijane, ki ostajajo brez tako želene zlate kolajne. Azzurri so po Atlanti 1996 in Atenah 2004 spet klonili na zadnji stopnički in se morali zadovoljiti s srebrnim odličjem. V tekmi za bron so Američani premagali zmagovalce iz Londona 2012 Ruse.

Zanimivo je, da domačini tega olimpijskega turnirja niso začeli najbolje, saj so se šele kot četrti v skupini uvrstili v izločilne boje. V prvem delu so izgubili proti Američanom in tudi Italijanom, ki pa v finalu niso imeli prav nobenih možnosti. Azzurri so tako na olimpijskih turnirjih še tretjič ostali brez  najžlahtnejšega odličja, tudi v Atenah pred 12 leti so bili za naše jugozahodne sosede usodni izjemni Južnoameričani.

V finalu je bil pri zmagovalcih pričakovano najbolj razpoložen najboljši posameznik turnirja v Riu Wallace de Souza, ki je prispeval 20 točk, pri poražencih je bil s tremi točkami manj (17) najboljši Ivan Zajcev.