15.15

Nočna 10ka

Sobota, 11. 7. 2015, 15.15

Na blejski 10ki brez dežja ne gre, a komu mar (foto)

Društvo Vitezi dobrega teka je v soboto uspešno izpeljalo še eno Nočno 10ko, tekaško prireditev, ki jo poleg domačih tekačev obiščejo tudi mnogi tujci, nekateri pa zaradi nje celo prekinejo dopust.

Nočne 10ke se je udeležilo več ko 2500 tekačev in tekačic, najhitreje pa je v cilj pritekel Peter Lamovec iz Športnega društva Tabor Žiri, ki je za progo potreboval pičlih 31 minut in osem sekund. Med dekleti je s časom 34 minut in 55 sekund slavila Lucija Krkoč (Mizuno).

Drugo mesto je osvojil Vid Jakob Tršan (32:11.0), tretje pa Rob Svenšek (32:18.2). Druga med dekleti v skupni razvrstitvi je bila Neja Kršinar (35:41.3), tretja pa Alenka Radej (38:17.5).

Številčno močno zastopstvo je imela tudi ekipa Sportala. Pričakovano se je najbolj izkazal nekdanji atlet Peter Kastelic, ki je bil s časom 33:44.4 skupno sedmi, v kategoriji od 30 do 40 let pa je zasedel tretje mesto.