Kalcer ostaja na vrhu, Nafta z najvišjo zmago kroga

0,10

termometer

Nafta Radomlje
Radomlje nadaljujejo izjemen niz na gostovanjih, kjer so v tej sezoni na osmih tekmah osvojili maksimalnih 24 točk. Foto: Grega Valančič/Sportida

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v soboto v 14. krogu druge nogometne lige proti ekipi Beltinci Klima Tratnjek v gosteh zmagali z 2:0 in povišali prednost na vrhu lestvice. Nafta 1903 je slavila najvišjo zmago tega kroga, ko je Brda doma ugnala s 4:0. V sredo so Velenjčani v zaostali tekmi 13. kroga z 2:0 premagali Primorje.

Na vrhu imajo Radomljani 37 točk, sledi pa jim Krka s 33. Roltek Dob je tretji z 31. Sledijo pa Brežice (27), Bilje (26) in Nafta (25).

Lendavčani so danes slavili najvišjo zmago tega kroga proti zadnjim nogomašetem Brd. Obe preostali nedeljski tekmi sta se končali z delitvijo točk, Šmartno - Brežice 1:1 in Rudar Velenje - Fužinar 0:0.

Novomeščani so že v soboto na domačem stadionu premagali moštvo Jadran Dekani s 3:1 in se povzpeli pred Roltek Dob. Slednji so v gosteh doživeli poraz z 1:2 proti ekipi Vitanes Bilje.

Do minimalnih zmag sta v soboto prišli še moštvi Triglav Kranj in Krško. Prvi so v gosteh po uspešno realizirani enajstmetrovki v 95. minuti ugnali Primorje eMundio, drugi pa doma prav tako v izdihljajih srečanja, v 94. minuti ptujsko Dravo.

V sredo sta se na zaostali tekmi 13. kroga pomerila velenski Rudar in Primorje eMundia, z 2:0 so zmagali prvi, ki z 22 točkami zasedajo sedmo mesto na lestvici.