Nedelja, 28. 7. 2019, 20.22

Druga liga, 1. krog

Gorica po hat-tricku Velikonje začela z visoko zmago, le remi Kopra

1

NK Olimpija NK Gorica | Etien Velikonja je s tremi zadetki Gorico popeljal do visoke zmage. | Foto Grega Valančič / Sportida

Etien Velikonja je s tremi zadetki Gorico popeljal do visoke zmage.

Največja favorita, primorska predstavnika Gorica in Koper sta sezono v 2. slovenski nogometni ligi začela zmago in remijem. Vrtnice so na krilih Etiena Velikonje visoko premagale Beltince (4:1), kozlički pa so v Novem mestu po vodstvu že z 2:0 na koncu le remizirali s Krko. Krško, v minuli sezoni tudi še prvoligaš, je remiziralo (3:3) proti Kalcerju iz Radomelj.

V Novem mestu je za prvi zadetek drugoligaške sezone poskrbel Dare Vršič. Okrepitev iz Maribora - v ekipi Kopra je sicer še precej izkušenih nogometašev, tudi nekdanjih prvoligašev (Igor Nenezić, Goran Galešić, Žan Žužek, Ivica Guberac, Luka Badžim in drugi) - je zadela v sedmi minuti.

Novogoričani, ki prav tako veljajo za ene favoritov, so v Ajdovščini tudi po zaslugi treh golov Etiena Velikonje, dva je dosegel z bele točke, visoko odpravili Beltince. Gol manj je v boju Krčanov in Radomljanov prispeval domačin Lorve Čirjak.

Na drugih tekmah so Bilje v gosteh premagale Rogaško z 1:0, Fužinar je bil z dvema goloma Žana Medveda z 2:1 boljši od Dobljanov, Jadran po dveh golih Luke Stepančiča s 3:1 od Drave, Nafta pa z enakim izidom od Brežic.

Na edinem nedeljskem dvoboju sta se Brda in Koroška razšla z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Olimpija, Maribor
Sportal Maribor je imel 75 minut igralca več, a spet ni premagal Olimpije #video