FutureNet Maribor Dobovec Pivovarna Kozel državno prvenstvo futsal

5 let

1. SFL, polfinale

V finalu Dobovec Pivovarna Kozel in FutureNet Maribor

Litija Dobovec futsal | Foto Urban Urbanc/Sportida

Po treh tekmah in treh zmagah sta si vodilni ekipi rednega dela 1. SFL zagotovili finale 24. sezone 1. SFL. Obe ekipi sta polfinale dobili s 3:0. Mariborčani so se veselili zmage v Litiji s 4:1 (0:0), Dobovec pa na Vrhniki s 5:2,(3:2).

Dobovec je danes gostoval na Vrhniki, kjer je z zadetkoma Alena Fetića v 9. in 14. minuti povedel 0:2 in napovedal zmago. Za katero pa se je moral potruditi. Aljaž Končan in Nejc Berzlelak sta v slabi minuti poskrbela za izenačenje. V 18. minuti so si kozli opomogli od šoka in po šestem akumuliranem prekršku Silika povedli 2:3. Z 10-metrovke je bil zbran Žiga Čeh. Prav Čeh je v 24. minuti poskrbel za povišanje vodstva na 2:4. Končno zmago je s petim golom potrdil kapetan gostov Rok Mordej.

Oslabljeni Mariborčani so slavili v Litiji, kjer pa so gledalci na prvi gol čakali do 23. minute, ko je bil uspešen izkušeni Jaka Sovdat. V 36. minuti je na 0:2 povišal Vid Sever, v naslednji minuti pa je misel na preobrat obudil David Lah. Gostitelji svojih priložnosti niso več izkoristili, gostje pač: Miloš Stojković je v 40. minuti zabil dva gola.

Znani so termini finala. Prvak bo ekipa, ki bo prej zbrala tri zmage. Uvodni tekmi, 19. in 23. aprila, bosta v Rogaški Slatini, tretja v Mariboru. Morebitno četrto srečanje gosti Maribor, morebitno peto pa vnovič Rogaška Slatina.

Za tretje mesto se bosta na dveh tekmah udarila Siliko Mkeršmanc in FC Litija, prvo srečanje bo že v petek, 19.4.

Sportal Kronaveter rešil Olimpijo, čudežen preobrat Krškega, silovit začetek Mure #video