olimpijske igre vožnja na čas Kristin Armstrong

Sreda, 1. 8. 2012, 15.31

Armstrongova ubranila naslov v vožnji na čas

Američanka Kristin Armstrong je ubranila olimpijski naslov v vožnji na čas. Osemintridesetletna Armstrongova je bila najhitrejša že pred štirimi leti v Pekingu.

Kristin Armstrong je po olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008 ponovno dokazala, da je kljub materinskemu odmoru še vedno najboljša v vožnji na čas. Drugo mesto in kolajno srebrnega leska si je prikolesarila Nemka Judith Arndt, Rusinja Olga Zabelinskaja pa je osvojila bron, po cestni vožnji svoj drugi v Londonu.

Armstrongova, ki je pred približno dvema letoma postala mamica ter se je po rojstvu prvorojenca uspešno vrnila na kolesarske steze, je bila najhitrejša na 29-kilometrski progi s časom 37:34,82. Arndtova, svetovna prvakinja v vožnji na čas iz leta 2004, je bila počasnejša za dobrih 15 sekund, Zabelinskaja, ki je bila v Londonu bronasta že v cestni preizkušnji, pa je svojo drugo letošnjo olimpijsko kolajno osvojila z zaostankom dobrih 22 sekund.