0,03

termometer

SIP Šempeter
Šempetranke so z zmago v Novi Gorici naredile 'velik posel'. Foto: Aleš Oblak

Poleg finala, ki so ga po napeti tekmi bolje začele Kamničanke, se je v ženski konkurenci 1. DOL začel tudi boj za tretje mesto. Na prvi tekmi v Novi Gorici so gostje iz Šempetra s 3:0 premagale GEN-I Volley in zdaj za osvojitev brona potrebujejo le še eno zmago.

Šempetranke so odlično vstopile v igro. Z odličnimi servisi so si nabrale pet točk naskoka (8:3) in prednost mirno ohranile do konca niza. Malce bolj napet je bil drugi niz. Izid je bil izenačen še na 18. točki, nato pa so ponovno strnile vrste gostje in povedle z 2:0. V tretjem nizu se je pričakoval napad domačih igralk, a tega ni bilo. Šempeter, ki je bil na prvi tekmi veliko bolj razpoložen, je suvereno dokončal 'posel' in z rezultatom 25:14 zanesljivo povedel v seriji za tretje mestno.

Pri Šempetru je bil s 17 točkami najbolj razpoložena Tali Lekše, odlična je bila tudi Nika Markovič s 15 točkami, pri poraženkah pa je bila najbolj učinkovita Neli Goršek (14).

Povratna tekma je na sporedu čez teden dni v Šempetru.