OK Merkur Maribor Calcit Volley ACH Volley Liga MEVZA

Sreda, 13. 10. 2021, 20.46

Srednjeevropska liga MEVZA, moški, 13. oktober

Mariborčani uspešni na Slovaškem, ACH pa v Avstriji

Slovenski državni prvak OK Merkur Maribor je v Bratislavi prišel še do tretje zmage (3:1) v novi sezoni srednjeevropske lige, člani ACH Volley so dobili še svojo drugo tekmo v ligi MEVZA, na gostovanju pri Waldviertelu, ki je na prvih dveh obračunih dvakrat zmagal, so slavili zanesljivo s 3:0-

ACH Volley
Sportal ACH-ju derbi, Mariborčani zanesljivo prek Triglava

Čeprav so varovanci Sebastijana Škorca v Bratislavi niso igrali v polni postavi, so brez večjih težav prišli do nove zmage, s katero so zadržali vodilni položaj na lestvici. Vrhunske predstave sicer niso pokazali, v njihovi igri je bilo precej nihanj, so bili prav vseh elementih boljši od tekmecev, tako da zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena.

Že začetek tekme je pokazal, da je razlika v kakovosti na strani gostov. Hitro so si priigrali vodstvo z 9:5, toda domači so z dobrimi servisi rezultat spreobrnili v svojo korist. A vodstvo 11:10 je bilo njihovo zadnje v nizu. As Uroša Planinšiča je prednost vrnil na stran Štajercev, do konca niza pa je niso več izpustili iz rok.

Tudi v drugem nizu so gosti nekajkrat že zanesljivo vodili, nazadnje z 22:18, toda nato naredili nekaj napak, tako da so domači s štirimi zaporednimi točkami izenačili. Toda nato je reči v roke vzel Ahmed Ihbajri, njegove tri točke v napadu so zadostovale za vodstvo 2:0.

Tudi v tretjem nizu ni šlo brez nihanj, na koncu so ga Slovenci celo izgubili, kar pa jih je razjezilo do te mere, da so tekmece v četrtem povsem "razbili."

V mariborski vrsti sta bila z 21 točkami najučinkovitejša Ihbajri in Žiga Donik.

ACH zanesljiv v Zwettlu

Odbojkarji ACH Volleyja so zadnja dva naslova srednjeevropskih prvakov osvojili v Zwettlu, zato se v ta avstrijski kraj radi vračajo. Tokrat so tja prišli brez Matica Videčnika in Jureta Okrogliča, kar pa se v igri ni poznalo. Od nerazpoloženih Avstrijcev so bili boljši v vseh pogledih in zasluženo vknjižili drugo zmago v tem tekmovanju.

Domači v prvem nizu niso nudili nikakršnega odpora, v drugem pa so se vendarle zbudili. Do izida 20:21 so bili povsem enakovreden tekmec, v končnici pa so Ljubljančani zaigrali bolj požrtvovalno v obrambi, posledica so bile tri zaporedne točke, nekaj trenutkov pozneje pa tudi dobljeni niz.

V tretjem nizu so se domači še držali do izida 6:6, nato pa je sledil njihov potop. Z delnim izidom 8:1 so gostje ušli, do konca pa kljub temu, da so v igro vstopili tudi rezervisti, razliko še povečali.