Uroš Iskra

7

Nova KBM Branik | Naslov prvakinj ostaja v Mariboru. | Foto Uroš Iskra

Naslov prvakinj ostaja v Mariboru.

Odbojkarice Nove KBM Branika so nove-stare državne prvakinje. Mariborčanke so na peti odločilni tekmi finalne serije v Novi Gorici s 3:1 v nizih premagale GEN-I Volley in še tretjič zapored postale državne prvakinje, 16. skupno. Novogoričanke ostajajo pri treh naslovih.

Branilke naslova so odločilno tekmo začele bolje in manj nervozno kot domačinke, ki so delale številke napake. Tako na sprejemu kot tudi napadu in prednost Nove KBM Branika je hitro narasla. Pri vodstvu 15:10 je Tina Grudina lepo blokirala Izo Mlakar in GEN-I Volley popeljala na štiri točke zaostanka, nato pa so bankirke spet stopile na plin in prednost povišale na neulovljivo prednost desetih točk (22:12).

Goriške strele so v nadaljevanju prikazale odlično igro in svojim glasnim navijačem dokazale, da se ne bodo kar tako predale (25:21). Pri Mariborčankah je spet blestela Mlakarjeva, ki je že v prvem nizu dosegla devet točk.

Domači navijači so v dvorani OŠ Milojke Štrukelj pripravili nogometno vzdušje:

Novogoričanke zapravile skoraj nemogoče

GEN-I Volley je izenačil na 1:1, a to je bilo premalo za končni uspeh. | Foto: Tine Strosar GEN-I Volley je izenačil na 1:1, a to je bilo premalo za končni uspeh. Foto: Tine Strosar Poletni zaključek prvega niza GEN-I Volleyja se poznal tudi v drugem nizu, saj so po vodstvu bankirk s 4:2, naredile delni izid 6:0 in na prvi tehnični odmor odšle s prednostjo štirih točk (8:4). Ko je napako v napadu naredila še Mlajarjeva, dva asa dosegla domača organizatorica igre Zala Zbičajnik, točko v napadu pa še Lana Ščuka, so Novogoričanke povedle za deset točk (18:8).

Čeprav se je zdelo, da je niz odločen, so gostje iz Maribora predvsem po zaslugi odličnega ''float" servisa Ele Pintar zapretile kar z delnim izidom 11:1 in izenačile na 19:19. GEN-I Volley je po točki Blažičeve, napaki Mlakarjeve in asu Nuše Ferlinc spet povedel za tri. To pa je bila na koncu tudi prednost, ki je zadostovala za drugi niz in izenačenje na 1:1.

Hiter začetek dovolj za novo vodstvo

V tretji niz so spet bolje vstopile branilke naslova, ki so povedle s 5:0. Trener domačink Vasja Samec Lipicer je zahteval pol minute odmora, a bankirke prednosti niso več izpustile iz rok. Obramba domačih je odpovedala, tudi napad in sprejem, Nova KBM Branik pa se je sprehodil do novega vodstva (25:17).

Bruno Najdič se je na klop bankirk vrnil pred mesecem in pol ter jih popeljal do novega naslova državnih prvakinj. | Foto: Nova KBM Branik Bruno Najdič se je na klop bankirk vrnil pred mesecem in pol ter jih popeljal do novega naslova državnih prvakinj. Foto: Nova KBM Branik

Bankirke še 16. pokorile konkurenco

Bankirke so za nov, že 16. naslov potrebovale le še niz in prednosti niso več izpustile iz rok. Spet so bolje začele, GEN-I Volley je Štajerke še ujel na peti točki, nato pa so po nekaj napakah domačink slovenske prvakinje spet ušle na varno prednost, ki je niso več zapravile. Lovorika za naslov državnih prvakinj ostaja v Mariboru. Ponovno je bila za najkoristnejšo igralko finalne serije izbrana Iza Mlakar, ki je na odločilni peti tekmi dosegla neverjetnih 34 točk.

Statistika pete tekme:

GEN-I Volley: Kovačić, T. Blažič, Ferlinc 7, Zbičajnik 5, Zaplotnik 1, Velikonja Grbac, Kolbl, P. Blažič 9, Lipicer Samec 9, Zampedri, Grudina 11, Ščuka 14

Nova KBM Branik: Mlakar 34, Dobaj, Bračko 3, Bezsonova 13, Najdič 5, Kočar, Sobočan 9, Pintar 13, Blagne, Lorber Fijok 3

Izjave po tekmi:

Bruno Najdič, Nova KBM Branik:

Vasja Samec, GEN-I Volley:

Anita Sobočan, sprejemalka Nove KBM Branika:

Kamničankam tretje mesto

Odbojkarice Calcita Volleyja so osvojile tretje mesto. Potem ko so na prvi tekmi SIP Šempeter strle šele po petih nizih, so na drugi tekmi malega finala slavile s 3:0 (21, 20, 15).