Merkur Maribor ACH Volley Hiša na kolesih Calcit Volley MOK Krka Panvita Pomgrad Salonit Anhovo OK Hoče 1 DOL

1. DOL, moški, 19. krog

Maribor povozil Kamničane, odbojkarji Krke presenetili Hoče

Calcit Volley Merkur Maribor 1 | Mariborčani v tretjem poskusu strli tudi Kamnik. | Foto Klemen Brumec

Mariborčani v tretjem poskusu strli tudi Kamnik.

V derbiju 19. kroga 1. DOL za moške so odbojkarji Merkur Maribor v domači dvorani Tabor s 3:0 v nizih premagali Calcit Volley in si praktično že zagotovili vsaj drugo mesto po rednem delu. Do konca sta le še dva kroga. Na prvi sobotni tekmi je Panvita z novincem Alenom Djordjevićem, ki je dosegel 16 točk, ugnala kranjsko Hišo na kolesih in skočila na peto mesto. V nedeljo so bili uspešni še odbojkarji Krke, ki so prišli šele do druge zmage.

Prejšnja dva medsebojna obračuna sta se končala z izidom 3:2 v korist Calcita, morda bi se zgodba lahko ponovila, če bi gostje izkoristili svoje priložnosti v drugem nizu, v prvem jih namreč niso imeli. Po začetnem zaostanku so še pred končnico Mariborčane ujeli, nato vodili s 23:22, Jan Klobučar jim je z asom za 25:24 tudi priboril tudi zaključno žogo, toda Ahmed Ihbajri in Rok Možič sta domačim vendarle zagotovila vodstvo 2:0. S tem sta tudi vlila dodatnih moči svoji ekipi, ki je tudi v tretjem nizu od začetka do konca nadzorovala položaj.

Z izjemo sprejema so bili gostitelji boljši v vseh elementih. Ob mreži so zasenčili blokerje Calcita, glavna razlika med ekipama je bila v napadu. Ihbajri in Možič nista veliko grešila, manj kot na drugi strani Mitja Gasparini, ki je sicer dosegel dva asa, a tudi pri servisu ni bil na običajni ravni. Ihbajri je bil z 20 točkami najučinkovitejši igralec tekme.

Okrepljena Panvita boljša od Kranjčanov

Panvita Pomgrad in Hiša na kolesih sta se v Murski Soboti udarila za vsaj začasno peto mesto na lestvici. Tekma je bila izenačena, domači so jo dobili s 3:0, a vse nize odločili šele v podaljšani končnici. V prvem nizu so imeli Gorenjci prvi zaključno žogo, nato zapravili še dve, z dvema zaporednima točkama pa je niz odločil Jakob Rojnik, na koncu z 20 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme.

V drugem nizu so gostje na začetku vodili že za pet točk, toda domači so jih ujeli, dobili pa tudi končnico, kar se je ponovilo tudi v tretjem. Triglav je še vodil s 16:12 in 17:14, a se je nato povsem razigral povratnik na slovenska igrišča, nekdanji reprezentančni kandidat, Alen Djordjevič Kamenik. Kljub njegovi simultanki so imeli triglavani spet zaključno žogo za podaljšanje upanja, ubranil jo je Urban Drvarič, ki je na koncu z blokom tudi končal tekmo. Pred tem je prednost na stran Prekmurcev vrnil as Rojnika.