Po Messiju s svetovnega prvenstva odfrčal še Ronaldo!

10

termometer

Cristiano Ronaldo

Po Lionelu Messiju, ki je z Argentino izpadel po spektakularni tekmi proti Franciji (3:4), se od svetovnega nogometnega prvenstva v Rusiji poslavlja tudi Portugalska Cristiana Ronalda, ki je v osmini finala izpadla proti Urugvaju. Južnoameričane je do zmage z 2:1 popeljal dvakratni strelec Edinson Cavani.

V Sočiju je Urugvaj povedel že po sedmih minutah igre, ko je v polno po podaji Luisa Suareza meril Edinson Cavani. Do konca polčasa se izid ni spremenil, na začetku drugega pa so se evropski prvaki Portugalci vrnili v igro, ko je v 55. minuti z glavo zadel branilec Pepe.

Toda Cristiano Ronaldo in soigralci so že sedem minut pozneje doživeli novo hladno prho, z lepim golom, svojim drugim na tekmi in tretjim na prvenstvu, je Urugvajce v novo vodstvo v 62. minuti popeljal Cavani. Zvezdnik PSG je moral zaradi poškodbe z igrišča osem minut pozneje, a so njegovi soigralci zdržali napade in dosegli zmago.

Mbappe zasenčil Messija in ga poslal iz Rusije

V prvi tekmi dneva je v Kazanu Francija s 4:3 premagala Argentino v do zdaj najbolj spektakularni tekmi letošnjega svetovnega prvenstva, na delu na svetovnih prvenstvih pa smo morda zadnjič videli Lionela Messija, ki se je tokrat izkazal z dvema podajama, a poraza Argentine ni mogel preprečiti.

Razočarani Lionel Messi ni mogel preprečiti izpada Argentine. Razočarani Lionel Messi ni mogel preprečiti izpada Argentine. Foto: Reuters

Junak tekme je bil komaj 19-letni francoski napadalec Kylian Mbappe, ki je zabil dva gola in izsilil tudi enajstmetrovko, s katere je Francoze na začetku tekme v vodstvo popeljal Antoine Griezmann. Pred koncem polčasa so z mojstrskim golom Argentinci izenačili, na začetku drugega dela igre pa jih je v vodstvo popeljal Gabriel Mercado.

Toda vodstvo Argentincev ni zdržalo dolgo. V 57. minuti je izid na 2:2 poravnal Benjamin Pavard, ki je poskrbel za še en mojstrski gol. V 64. in 68. minuti pa je na sceno stopil Mbappe, zabil dva gola in odločil tekmo. Gol Kuna Agüera v sodnikovem podaljšku je bil premalo in Argentincem je zmanjkalo časa za nov preobrat.