Italijansko prvenstvo, 35. krog

Milan razbil Juventus, Iličić dobil obračun s Kurtićem

Atalanta | Iličićeva Atalanta je ugnala Parmo Jasmina Kurtića. | Foto Reuters

Iličićeva Atalanta je ugnala Parmo Jasmina Kurtića.

Po remiju Atalante s Sassuolom v prejšnjem krogu je Inter tudi matematično postal novi italijanski prvak. V soboto so Handanovićevi naslov potrdili s petardo v mreži Sampdorie (5:1). Hud boj pa se nam obeta za mesta od drugega do četrtega, ki še vodijo v ligo prvakov. Atalanta Josipa Iličića je danes s 5:2 odpravila Parmo Jasmina Kurtića, v derbiju kroga je Milan s 3:0 ugnal Juventus.

Samir Handanović je po letih čakanja končno osvojil naslov državnega prvaka Italije. Njegov Inter tako zdaj mirno pričakuje konec sezone, pet moštev pa čaka hud boj za nastop v ligi prvakov v prihodnji sezoni.

Milanu derbi v Torinu

Milan je povsem nadigral Juventus. | Foto: Reuters Milan je povsem nadigral Juventus. Foto: Reuters V derbiju kroga sta se srečala Juventus in Milan. Rdeče-črni so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Brahima Diaza. Juventus, po novem peti in ne več na mestih, ki prinašajo ligo prvakov, je spet deloval precej jalovo. V še hujših škripcih bi se lahko znašel v 58. minuti, ko so imeli Milančani na voljo najstrožjo kazen, toda Franck Kessie jo je izvedel precej ležerno, tako da mu jo je Wojciech Szczesny obranil. Toda v 78. minuti je Ante Rebić z natančnim strelom z 18 metrov žogo poslal v zgornji kot Juventusovih vrat za 2:0, na 3:0 pa je v 82. minuti povišal Fikayo Tomori.

Atalanta Josipa Iličića je na gostovanju pri odpisani Parmi Jasmina Kurtića, ki se seli v nižji rang tekmovanja, slavila s 5:2, Iličić pa je podal ob prvem zadetku gostov.

Preostali moštvi, ki se borita za nastop v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju, sta igrali že v soboto. Napoli je visoko zmagal na gostovanju pri Spezii, Lazio pa je bil nemočen na gostovanju pri Fiorentini. Četrti slovenski legionar Miha Zajc je v nedeljo z Genoo gostil Sassuolo in izgubil z 1:2. Slovenski reprezentant je sicer v 28. minuti dosegel zadetek, a je bil ta zaradi prekrška v napadu razveljavljen.

Na prvih petih mestih lestvice so Inter s 85 točkami, Atalanta in Milan s po 72, Napoli s 70 in Juventus z 69.

Sobota, 8. maj:

Spezia : Napoli 1:4 (0:3)
Piccoli 64.; Zielinski 15., Osimhen 23., 44., Lozano 80.

Udinese : Bologna 1:1 (1:0)
De Paul 23.; Orsolini 82./11m

Inter : Sampdoria 5:1 (3:1)
Gagliardini 4., Sanchez 26., 36., Pinamonti 61., Martinez 70./11m; Keita 35.
Samir Handanović (Inter) je branil prvi polčas.

Fiorentina : Lazio 2:0 (1:0)
Vlahović 32., 89. R.K.: Pereira 90.+7/Lazio

Nedelja, 9. maj:
Genoa : Sassuolo 1:2 (0:1)
Zappacosta 85.; Raspadori 14., Berardi 66.
Miha Zajc (Genoa) je igral do 75. minute.

Benevento : Cagliari 1:3 (1:1)
Lapadula 16.; Lykogiannis 1., Pavoletti 64., Joao Pedro 90.+2

Parma : Atalanta 2:5 (0:1)
Brunetta 78., Sohm 88.; Malinovsky 12., Pessina 52., Muriel 77., 86.
Jasmin Kurtić (Parma) je igral celotno tekmo; Josip Iličić (Atalanta) je igral prvi polčas in podal ob prvem zadetku.

Verona : Torino 1:1 (0:0)