Sreda, 8. 2. 2017, 23.14

Italijansko prvenstvo, 23. krog

Milan do zmage v Bologni na neverjeten način

Bologna, Milan | Foto Getty Images

V zaostalih tekmah italijanskega prvenstva je Juventus zmagal v gosteh pri skromnemu Crotoneju (Andrej Kotnik pri tem tokrat ni dobil priložnosti za igro). Milan je po štirih zaporednih porazih zmagal v Bologni. In to na kakšen način. Z golom v 89. minuti tekme, potem ko je imel izključena kar dva nogometaša.

Pretekli konec tedna je bil sicer v Italiji na sporedu 23. krog. Derbi kroga v Torinu je s pravcatim projektilom v zadnji minuti prvega polčasa odločil kolumbijski zvezdnik Juventusa Juan Cuadrado, ki je po strelu od daleč premagal slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ki je v Torinu sicer blestel in poskrbel za številne obrambe, nekaj je bilo tudi spektakularnih.

Juventus, ki brani naslov, je prišel do pomembne zmage in ohranil visoko prednost na vrhu lestvice, medtem ko je Inter po sedmih zaporednih zmagah prvič izgubil.

Gol Juana Cuadrada na derbiju v Torinu:

Igrali so še številni Slovenci, kako so se obnesli?

V nedeljo je nastopilo še kar nekaj slovenskih nogometašev. Jasmin Kurtić je igral za Atalanto, ki se je veselila domače zmage nad Cagliarijem.

Dobre volje je lahko tudi branilec Siniša Anđelković, ki je Palermu pomagal do pomembne zmage nad Crotonejem v boju za obstanek. Pri Crotoneju je v zadnjem delu tekme igral tudi mladi slovenski nogometaš Andrej Kotnik, ki je v Italijo nedavno prestopil iz Gorice.

Še en mladi Slovenec, ki se je iz Slovenije pozimi podal v prvo italijansko ligo, je nekdanji as Olimpije Miha Zajc, ki je nastopil ob koncu tekme med Empolijem in Torinom, ta se je končala brez zmagovalca.

Do točke sta s Chievom prišla tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar, ki sta remizirala proti Udineseju. Igrala sta oba, a je moral kapetan Srečka Katanca v slovenski reprezentanci predčasno z igrišča, saj je bil zaradi rumenega kartona izključen.

Josip Iličić se je s soigralci iz Firenc mudil v Rimu, kjer jih je Roma naklestila s 4:0. Slovenski reprezentant je igrišče zapustil v 63. minuti tekme.

Italijansko prvenstvo, zaostali tekmi:

Sreda:
Crotone : Juventus 0:2 (0:0)
Mandžukić 60., Higuain 74.
Andrej Kotnik je sedel na klopi Crotoneja, a tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Bologna : Milan 0:1 (0:0)
Pašalić 89.; R.K.: Paletta 36., Kucka 59./oba Milan

Italijansko prvenstvo, 23. krog:

Sobota:
Bologna : Napoli 1:7 (1:4)
Torosidis 36.; Hamšik 4. 70., 74., Insigne 6., Mertens 33., 43. 90.; R.K.: Masina 32./Bologna; Callejon 26./Napoli

Nedelja:
Milan : Sampdoria 0:1 (0:0)
Muriel 70./11m; R.K.: Sosa 90./Milan

Atalanta : Cagliari 2:0 (2:0)
Gomez 4., 16.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral vso tekmo in prejel rumeni karton.

Pescara : Lazio 2:6 (2:2)
Benali 29., Brugman 41.; Parolo 10., 14., 49., 77., Keita 57., Immobile 69.

Genoa : Sassuolo 0:1 (0:1)
Pellegrini 26.

Empoli : Torino 1:1 (0:1)
Pucciarelli 45.; Belotti 11.
Miha Zajc je za Empoli igral od 79. minute.

Chievo : Udinese 0:0
R.K.: Cesar 81./Chievo
Boštjan Cesar je za Chievo igral do 81. minute, ko je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen. Valter Birsa je igral vso tekmo.

Palermo : Crotone 1:0 (1:0)
Nesterovski 27.; R.K.: Crisetig 69./Crotone
Siniša Anđelković je za Palermo igral do 88 minute, Andrej Kotnik je za Crotone igral od 61. minute.

Juventus : Inter 1:0 (1:0)