22.22

Elvis Bratanović

Sobota, 18. 8. 2012, 22.22

Rudar v šestem poizkusu do prve zmage

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 6. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali kranjski Triglav z 1:0 (1:0).

Velenjčani so v šesti tekmi nove sezone vendarle dosegli prvo zmago. Z zadetkom Uroša Rošerja so ugnali Kranjčane, ki so s tretjim zaporednim porazom knape "nasledili" na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Čeprav so Kranjčani bolje začeli tekmo v Velenju in prek Klemna Šturma ter dvakrat Matica Severja sprožili v okvir vrat v uvodnih trenutkih, so v 20. minuti povedli domači. Nekdanji član Rudarja Petar Stojnić je zamudil v obrambi, napravil prekršek nad Elvisom Bratanovićem v kazenskem prostoru, zaradi česar je sodnik dosodil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Uroš Rošer.

V nadaljevanju so eni in drugi v ne posebej všečni predstavi še nekajkrat prišli do zaključnih strelov, pri gostih je dvakrat proti vratom sprožil Dragan Ovčina v 28., ko je žoga zletela čez gol, in v 41. minuti, pri domačih pa je bil Bratanović v 30. minuti dovolj natančen, a je bil strel preslab za povišanje vodstva.

V drugem polčasu so prvi zagrozili domači, ko je v 52. minuti sprožil Denis Klinar, vendar se je izkazal Darjan Curanović v kranjskih vratih. Ista igralca sta se znova soočila v 77. minuti, spet pa je dober strel Klinarja Curanović ukrotil. Gosti so bili še najbližje zadetku v 87. minuti, ko je sprožil Anže Jelar, žoga je oplazila enega izmed igralcev, vendar to ni zmedlo Matjaža Rozmana, ki je žogo odbil in ohranil minimalno prednost svoje ekipe.