Marco Asensio Karim Benzema Carlo Ancelotti Juventus Real Madrid

Nedelja, 31. 7. 2022, 10.47

Prijateljska tekma

Real pred 93 tisoč gledalci potopil Juventus #video

Zmagovalci letošnje lige prvakov in španski prvaki, nogometaši madridskega Reala, so ponoči na stadionu Rose Bowl v Los Angelesu pred 93.702 gledalcema z 2:0 premagali torinski Juventus. Junaka tekme sta bila Karim Benzema in Marco Asensio.

Real je po porazu na predsezonskem el classicu proti Barceloni (0:1) po remiju z mehiško Americo (2:2) na ameriški turneji le prišel do prve zmage.

V noči na nedeljo po slovenskem času je na stadionu Rose Bowl pred več kot 93 tisoč gledalci, pretežno podporniki kraljevega kluba, z 2:0 premagal torinski Juventus. Za četo Carla Ancelottija je to stopnjevanje forme dobra novica pred evropskim superpokalom, v katerem se bodo zmagovalci lige prvakov udarili s prvaki lige Europa, nemškim Eintrachtom. Ta tekma Madridčane čaka 10. avgusta v Helsinkih na Finskem.

Vrhunci tekme v Los Angelesu:

Francoski zvezdnik Karim Benzema je v Los Angelesu načel mrežo Torinčanov v 19. minuti z enajstih metrov, Marco Asensio je končni izid postavil v 69. minuti, pet minut po tem, ko je vstopil v igro. V 63. in 64. minuti tekme je Ancelotti zamenjal kar devet svojih igralcev, še enega takoj v začetku prvega polčasa, od začetne enajsterice je tako celotno tekmo odigral le belgijski čuvaj mreže Thibaut Courtois, ki pa mu napadalci Juventusa niso nalagali prav veliko dela.

Madridčane zdaj pred začetkom la lige čaka le evropski superpokal, v prvem krogu domačega prvenstva, v katerem branijo naslov prvaka, pa se bodo 14. avgusta pomerili z Amlerio.