2 leti, 4 mesece

Real Madrid Sevilla evropski superpokal Cardiff

Torek, 12. 8. 2014, 12.45

Real na krilih Ronalda do prve lovorike v sezoni

V Cardiffu sta se pomerila evropski prvak Real in zmagovalec lige Europe Sevilla. Z dvema zadetkoma Cristiana Ronalda so slavili Madridčani in osvojili evropski superpokal.

Nogometaši Reala so na evropskem superpokalnem dvoboju hitro prevzeli pobudo in imeli nekaj lepih priložnosti. Sevilla je nekajkrat zapretila prek protinapadov. Premoč so evropski prvaki kronali v 30. minuti, ko je po lepi podaji Garetha Bala žogo v mrežo pospravil Cristiano Ronaldo in postavil končni rezultat prvega polčasa.

Tudi v drugem delu se razmerje moči na igrišču ni spremenilo. Po le štirih minutah v drugem polčasu so galaktiki že vodili z 2:0, strelec pa je bil ponovno portugalski zvezdnik. Ritem igre je proti koncu tekme pričakovano padel, mreži pa ostali nedotaknjeni do zadnjega sodnikovega žvižga.

Dvoboj je potekal na štadionu Cardiff Cityja, rojstnem kraju Garetha Bala. V dresu Reala sta debitirala Toni Kroos in James Rodriguez, ki je na igrišču prebil 72 minut.