19.27

NK Rudar

Sreda, 4. 3. 2015, 19.27

Radomljani do velike zmage v boju za obstanek (video)

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije v Domžalah premagali velenjski Rudar z 1:0 (0:0).

Radomljani so prišli do tretje zmage v sezoni, s katero so se nekoliko približali predzadnji Krki in osmouvrščeni Gorici. Mož odločitve je bil Enis Đurković, ki je poskrbel za najstrožjo kazen in zadel enajstmetrovko. Velenjčani, ki so na sedmem mestu, pa so prvi pri številu rdečih kartonov. Današnji Denisa Klinarja je bil že njihov šesti.

Gledalci v Domžalah v prvem polčasu niso videli prav razburljivega obračuna. Velenjčani so bili sicer boljši in malce konkretnejši tekmec, a pravih priložnosti si ekipi nista ustvarili.

V drugem polčasu sta bili ekipi bolj aktivni. Po nekaj strelih na obeh straneh so oboji zadeli mrežo tekmeca, a zadetka nista štela. Enis Đurković je bil v prepovedanem položaju, Dalibor Radujko pa je pred golom napravil prekršek.

V 66. minuti pa je Denis Klinar kot zadnji igralec v kazenskem prostoru storil prekršek nad Đurkovićem, dobil rdeči karton in zakrivil najstrožjo kazen. To je zanesljivo izvedel prav Đurković.

Velenjčani so kljub igralcu manj pritisnili, a bili še najbližje zadetku v 90. minuti, ko je strel Milana Kocića obranil vratar domačih.

Radomljani bodo v 23. krogu v nedeljo gostovali v Novi Gorici, Velenjčani pa dan prej v Ljubljani.