Prva liga Telekom Slovenije, 13. krog

Maribor osvojil Stožice

3

termometer

V zadnji tekmi 13. kroga Prve Lige Telekom Slovenije sta Koper in Celje remizirala z 1:1. V središču pozornosti je bil sobotni veliki derbi v Stožicah, kjer je Maribor s 3:1 premagal Olimpijo.

V zadnji tekmi kroga sta Koper in Celje v areni Petrol ob debijih hrvaških trenerjev - na klopi Koprčanov je prvič sedel Igor Pamić, pri Celjanih je debitiral Igor Jovičević - remizirala z 1:1. Z izjemnim golom je končni izid v 71. minuti postavil nekdanji nogometaš Maribora Amar Rahmanović.

V soboto so bile vse oči uprte v Stožice, kjer je drugouvrščeni Maribor pred skoraj 14 tisoč gledalci navdušil in Olimpijo z goli Milivoja Novakovića, Aleksa Pihlerja in Luke Zahovića zmagal s 3:1. Branilcem naslova so se vijoličasti približali na točko zaostanka. Trener Olimpije Luka Elsner je po šestih zmagah doživel prvi poraz.

V soboto sta bili na sporedu še dve tekmi. Radomlje tudi po 13. krogih ostajajo brez zmage. V Kidričevem jih je z 2:1 premagal Aluminij. Domači junak je bil Žiga Škoflek, ki je poskrbel za prvo zmago Aluminija po šestem krogu.

Naj gol 13. kroga.

Domžalčani so se pred domačimi gledalci pomerili z Rudarjem in visoko zmagali. Izbranci Simona Rožmana so prišli do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, s čimer so obdržali tretje mesto, ki so ga držali pred tem krogom. Velenjčan so doživeli šesti poraz v sezoni.

Remi v Novi Gorici

Druga tretjina prvoligaške sezone 2016/17 se je v petek začela v Športnem parku v Novi Gorici, kjer je prvi polčas pripadel gostom iz Krškega. Posavce je v vodstvo popeljal posojen napadalec Kekove Rijeke Filip Dangubić, v nadaljevanju srečanja pa je točko vrtnicam, ki so začasno skočile na tretje mesto, zagotovil Andrej Kotnik.