16. 10. 2016,
19.00

Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Aluminij NK Celje NK Domžale NK Gorica NK Koper NK Krško NK Radomlje NK Rudar NK Maribor NK Maribor naj gol

Nedelja, 16. 10. 2016, 19.00

Prva liga Telekom Slovenije, 13. krog

Maribor osvojil Stožice

V zadnji tekmi 13. kroga Prve Lige Telekom Slovenije sta Koper in Celje remizirala z 1:1. V središču pozornosti je bil sobotni veliki derbi v Stožicah, kjer je Maribor s 3:1 premagal Olimpijo.

V zadnji tekmi kroga sta Koper in Celje v areni Petrol ob debijih hrvaških trenerjev - na klopi Koprčanov je prvič sedel Igor Pamić, pri Celjanih je debitiral Igor Jovičević - remizirala z 1:1. Z izjemnim golom je končni izid v 71. minuti postavil nekdanji nogometaš Maribora Amar Rahmanović.

V soboto so bile vse oči uprte v Stožice, kjer je drugouvrščeni Maribor pred skoraj 14 tisoč gledalci navdušil in Olimpijo z goli Milivoja Novakovića, Aleksa Pihlerja in Luke Zahovića zmagal s 3:1. Branilcem naslova so se vijoličasti približali na točko zaostanka. Trener Olimpije Luka Elsner je po šestih zmagah doživel prvi poraz.

V soboto sta bili na sporedu še dve tekmi. Radomlje tudi po 13. krogih ostajajo brez zmage. V Kidričevem jih je z 2:1 premagal Aluminij. Domači junak je bil Žiga Škoflek, ki je poskrbel za prvo zmago Aluminija po šestem krogu.

Domžalčani so se pred domačimi gledalci pomerili z Rudarjem in visoko zmagali. Izbranci Simona Rožmana so prišli do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah, s čimer so obdržali tretje mesto, ki so ga držali pred tem krogom. Velenjčan so doživeli šesti poraz v sezoni.

Remi v Novi Gorici

Druga tretjina prvoligaške sezone 2016/17 se je v petek začela v Športnem parku v Novi Gorici, kjer je prvi polčas pripadel gostom iz Krškega. Posavce je v vodstvo popeljal posojen napadalec Kekove Rijeke Filip Dangubić, v nadaljevanju srečanja pa je točko vrtnicam, ki so začasno skočile na tretje mesto, zagotovil Andrej Kotnik.