Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Aluminij NK Celje NK Radomlje NK Rudar NK Koper NK Krško NK Gorica

Prva liga Telekom Slovenije, 12. krog

Olimpija se je izvlekla, zmagi tudi za Gorico in Maribor

3

etien velikonja | Foto Grega Valančič/Sportida

Tudi po 12 krogih Prve lige Telekom Slovenije ostaja v vodstvu Olimpija, še naprej s štirimi točkami prednosti. Zmaji so slavili v Krškem z 2:1. Njihovi zasledovalci iz Maribora so v soboto ugnali Domžale.

Vodilna Olimpija je v 12. krogu na gostovanju premagala Krško z 2:1. Odločilni zadetek je dosegel Etien Velikonja. Tako so Ljubljančani obnovili prednost štirih točk na vrhu lestvice. Zdaj sledi reprezentančni premor, 15. oktobra pa večni derbi v Stožicah.

Gorica je zmagala na gostovanju pri zadnjeuvrščenih Radomljah. Bilo je 4:2. Z dvema goloma se je izkazal Miran Burgič.

Sprva šok, nato preobrat v Ljudskem vrtu

Marcos Tavares je v 401. nastopu v dresu Maribora dosegel dva zadetka. | Foto: Vid Ponikvar Marcos Tavares je v 401. nastopu v dresu Maribora dosegel dva zadetka. Foto: Vid Ponikvar Mariborčani so po dolgem času igrali pred domačim občinstvom. Po nizu šestih zmag so v preteklem krogu v Velenju osvojili le točko, zdaj pa so se vrnili na zmagovalna pota.

Začelo se ni po njihovih željah, saj so že v osmi minuti povedli Domžalčani, ki so v zadnjih dveh nastopih ponižali Radomlje in Krško. Da bi tudi Mariboru zabili pet golov ni bilo pričakovati, so pa zadržali vodstvo do konca prvega polčasa.

V drugem polčasu je bilo pričakovati napad domačih, kar se je tudi zgodilo, v 51. minuti pa je izid izenačil Marcos Tavares, ki se je po lepi podaji sam znašel pred vratarjem Dejanom Milićem. Le pet minut pozneje se je Brazilec znašel na pravem mestu ob pravem času in odbite žoge mu ni bilo težko potisniti v prazna vrata.

Končni izid 3:1 je v 91. minuti postavil Luka Zahović, ki je v igro vstopil šele v 88. minuti, zamenjal pa je prav Tavaresa. V naslednjem krogu nas čaka večni derbi med Mariborom in Olimpijo.