Prva liga Telekom Slovenije NK Aluminij NK Celje NK Domžale NK Gorica NK Koper NK Krško NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Rudar NK Radomlje

Prva liga Telekom Slovenije, 11. krog

Mariboru je spodrsnilo, lepa nedelja za Olimpijo

2

Olimpija Radomlje | Foto Grega Valančič/Sportida

Vodilna Olimpija je v soboto z zmago v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije nad zadnjeuvrščenimi Radomljami z 2:0 zadržala prvo mesto. Niz zmag Maribora se je v nedeljo končal v Velenju, kjer je remiziral z 1:1 proti Rudarju. Ljubljančani imajo zdaj pred večnimi tekmeci štiri točke prednosti.

Video vrhunci srečanj 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije

V prvi tekmi kroga je Celje v soboto prišlo še do tretje zmage v zadnjih štirih krogih. Za zmago z 1:0 v Novi Gorici je zadel izkušeni nekdanji napadalec Maribora Dalibor Volaš. Gorica, ki je bila na začetku hit sezone, popušča. V zadnjih treh krogih je osvojila le točko.

Navdušujejo Domžale, ki so pod vodstvom Simona Rožmana s 5:0 odpravile Krško. Domžalčani so, potem ko so v prejšnjem krogu z istim rezultatom premagali Radomlje, v zadnjih dveh tekmah zabili kar deset golov.

Izjemen niz Luke Elsnerja in najstniškega vratarja

V zadnji sobotni tekmi je Olimpija v Stožicah pričakovano odpravila Radomlje, a ni navdušila. Zmagala je z 2:0. Prvi gol je zabil Miha Zajc, ki je zdaj v prvenstvu zadel že šestkrat in je najboljši strelec lige, končni izid je postavil Andraž Kirm, ki je prišel do prvega zadetka, odkar je poleti prišel v Olimpijo.

Ta je pod vodstvom Luke Elsnerja, ki je na trenersko klop Ljubljančanov prišel ta mesec, prišla še do pete zaporedne zmage (štiri v prvenstvu in ena v pokalu). Njen vratar, komaj 17-letni Rok Vodišek, je še petič zapored zaklenil vrata. V 450 minutah, kolikor je branil vrata slovenskega prvaka, še sploh ni prejel gola.

Kaj se dogaja v tujih ligah:

Neverjeten niz Aluminija, Mariboru sedmič zapored ni uspelo

Milivoje Novaković je zabil tretji prvenstveni gol. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Milivoje Novaković je zabil tretji prvenstveni gol. Foto: Urban Urbanc/Sportida V prvi nedeljski tekmi je Aluminij v Kidričevem gostil Koper. Tekma se je končala brez zadetkov. Aluminij gola, če štejemo še pokalni obračun, v katerem je izločil prav Koper, gola ni dosegel kar 578 minut.

Zadnjič so Kidričani zadeli prav takrat, ko se je začel niz Maribora. Konec avgusta, ko so šokirali vijoličaste v Ljudskem vrtu, kjer so zmagali z 2:0. Od takrat naprej so Mariborčani v vseh tekmovanjih nanizali šest zmag zapored v vseh tekmovanjih.

Ta niz se je končal v nedeljo. Mariboru namreč v Velenju, kljub vodstvu po prvem polčasu, zadel je Milivoje Novaković, ni uspelo zmagati. Hrvat Bojan Vručina je sredi drugega polčasa zadel za 1:1 in poskrbel za remi.