Ponedeljek, 26. 9. 2016, 19.42

italijansko prvenstvo, 6. krog

Kurtić dosegel prvi zadetek sezone, Iličić tragični junak derbija

Josip Iličić | Foto Guliver/Getty Images

V 6. krogu italijanskega prvenstva je Fiorentina v derbiju kroga brez zadetkov remizirala proti Milanu. Josip Iličić je imel na voljo enajstmetrovko, a jo je zapravil. Samir Handanović je z Interjem na San Siru le remiziral. Jasmin Kurtić je zadel za zmago Atalante.

V soboto je Juventus prišel do minimalne zmage nad Palermom. V gosteh je zmagal z 1:0. Občasni slovenski reprezentant Siniša Anđelković si je tekmo ogledal s klopi. Drugače je bilo s preostalima slovenskima nogometašema, katerih klub je bil na delu ta dan. Valter Birsa in Boštjan Cesar sta s Chievom izgubila z 0:2 v gosteh pri Napoliju. Prvi je igral 63 minut, drugi je bil na igrišču od začetka do konca.

Jubilej Francesca Tottija

Na delu je bila tudi Roma, ki je gostovala pri Torinu, in izgubila z 1:3. Na tej tekmi je do prav posebnega jubileja prišel kapetan in ikona Rimljanov Francesco Totti. Nogometaš, ki bo v torek praznoval 40. rojstni dan, je dosegel edini gol za goste, potem ko je v 55. minuti zadel z enajstih metrov. To je bil že njegov 250. gol v prvi italijanski ligi, za katero, vseskozi v dresu Rome, igra neprekinjeno že neverjetnih 25. sezon.

Inter s Samirjem Handanovićem med vratnicama je doma remiziral z Bologno (1:1).

V derbiju kroga je Fiorentina v Firencah remizirala brez zadetkov proti Milanu. Lahko bi bilo drugače, a je Josip Iličić v 23. minuti tekme zapravil enajstmetrovko. Slovenski reprezentant je bil na igrišču do 82. minute.

Jasmin Kurtić je v ponedeljek Atalanti v gosteh pomagal do zmage, svoj prvi gol v letošnji sezoni pa je dosegel z nekaj sreče v 40. minuti tekme proti Crotoneju, ki se je končala s 3:1. Sampdoria Luke Krajnca je izgubila na Sardiniji pri Cagliariju, slovenski nogometaš pa ni dobil priložnosti za igro.