Ponedeljek, 17. 10. 2016, 22.25

Italijansko prvenstvo, 8. krog

Hud poraz Siniše Anđelkovića

Siniša Anđelković | Foto Guliver/Getty Images

V zadnji tekmi 8. kroga italijanskega prvenstva je v ponedeljek Palermo s Sinišo Anđelkovićem doma visoko izgubil. V nedeljo je slovenski vratar Samir Handanović z nespretnim posredovanjem dosegel avtogol za presenetljivo zmago Cagliarija v Milanu proti Interju. Valter Birsa je zatresel mrežo svojega nekdanjega kluba Milana, a s Chievom vseeno izgubil.

Inter si je v Milanu privoščil velik spodrsljaj. Gostil je Cagliari in odkrito napadel za zmago. V prvem polčasu je najboljši strelec lige Mauro Icardi zapravil enajstmetrovko, a ko so Milančani na začetku drugega dela igre prišli do prednosti, se je zdelo, da bodo izpolnili cilj. Potem se je zapletlo. Gostje so najprej izenačili, v 86. minuti pa prišli do zmage. Slovenski vratar Samir Handanović je po podaji z desne strani nespretno posredoval in si zabil avtogol. Milančani so tako doživeli nov šok in ostali praznih rok.

V prvi nedeljski zmagi gledalci v Firencah na tekmi med Fiorentino in Atalanto niso videli zadetkov. Pri domačih niti na klopi ni bilo Josipa Iličića, ki je poškodovan. Poškodbo je staknil na zadnji reprezentančni akciji. Pri gostih je Jasmin Kurtić igral 68 minut.

Chievo je v zadnji nedeljski tekmi gostil Milan in izgubil z 1:2. Boštjana Cesarja zaradi poškodbe, ki jo je staknil v reprezentančnem dresu, ni bilo v postavi Verončanov, medtem ko je Valter Birsa igral od prve do zadnje minute in se izkazal. V 76. minuti je z mojstrskim prostim strelom znižal izid na 1:2, a njemu in soigralcem do konca tekme ni uspelo do točke. Carlos Bacca, z Edinom Džekom (Roma) najboljši strelec lige, ki je na igrišče prišel s klopi, je tik pred koncem tekme z novim golom zabil še en gol za goste in Milanu prinesel tretje mesto na lestvici.

V soboto Luka Krajnc ni sodeloval pri remiju Sampdorie.

Siniša Anđelković je s Palermom v ponedeljek doma izgubil proti Torinu z 1:4. Občasni slovenski reprezentant je igral od prve do zadnje minute.

Italijansko prvenstvo, 8. krog:

Sobota, 15. oktober:
Napoli : Roma 1:3 (0:1)
Koulibaly 58.; Džeko 43., 54., Salah 86.

Pescara : Sampdoria 1:1 (1:1)
Campagnaro 23.; Campagnaro 12./a.g.; R.K.: Coda 45./Pescara
Luka Krajnc (Sampdoria) je tekmo spremljal s klopi za rezerviste.

Juventus : Udinese 2:1 (1:1)
Dybala 43., 51./11-m.; Jankto 30.

Nedelja, 16. oktober:
Fiorentina : Atalanta 0:0
Josipa Iličića
ni bilo niti na klopi Fiorentine. Jasmin Kurtić je za Atalanto igral do 68. minute.

Genoa : Empoli 0:0

Inter : Cagliari 1:2 (0:0)
Joao Mario 55.; Melchiorri 77., Handanović 85./a.g.
Samir Handanović je za Inter igral vso tekmo.

Lazio : Bologna 1:1 (0:1)
Immobile 90./11m; Helander 10.

Sassuolo : Crotone 2:1 (0:1)
Sensi 83., Iemmello 86.; Falcinelli 2.

Chievo Verona : AC Milan 1:3 (0:1)
Birsa 76.; Kucka 45., Niang 46., Bacca 94.
Valter Birsa je za Chievo igral vso tekmo. Boštjana Cesarja ni bilo niti na klopi.